Wiadomości

  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 4452

Naruszył nietykalność cielesną strażników i zniszczył radiowóz

Pijany mieszkaniec Czechowic-Dziedzic podczas zatrzymania kierował groźby karalne wobec strażników miejskich oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Podczas ujęcia mężczyzna zniszczył radiowóz SM.

straż miejska, radiowóz,
Naruszył nietykalność cielesną strażników i zniszczył radiowóz · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


W poniedziałek, 18 lipca tuż po północy strażnicy miejscy zostali zadysponowani do podjęcia interwencji na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach wobec osób zakłócających ciszę nocną na klatce schodowej w jednym z budynków. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn i kobietę przed wejściem do budynku.

- Podczas legitymowania jeden z mężczyzn, 44-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, był bardzo pobudzony, krzyczał oraz przeklinał w kierunku funkcjonariuszy. Pozostała dwójka była spokojna i próbowała uspokajać kolegę. Pomimo przywoływania mężczyzny do zachowania się zgodnego z prawem i zachowania ciszy nocnej - ten nie zamierzał stosować się do wydawanych poleceń. Gdy strażnicy próbowali ująć mężczyznę, ten zaczął stawiać czynny oraz bierny opór. Strażnicy zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego. W momencie ujęcia 44-latek zniszczył umundurowanie strażnika oraz próbował uderzyć go w twarz. Podczas transportowania ujętego mężczyzny do pomieszczenia dla osób ujętych uszkodził radiowóz służbowy - poinformowała czechowicka straż miejska.

Z ujętym mężczyzną strażnicy udali się na komendę celem ustalenia danych osobowych. Następnie czechowiczanin został przetransportowany do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku- Białej celem wytrzeźwienia. - Podczas transportu sprawca kierował do strażników groźby karalne oraz próbował dewastować przedział dla osób ujętych. Gdy patrol wraz z agresorem dotarł do OPPA mężczyzna przed wejściem do budynku opluł strażnika w twarz. Sytuacja została zarejestrowana na monitoringu - relacjonują strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic.

Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że 44-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, gdzie pozostał do dyspozycji celem prowadzenia dalszych czynności związanych z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, kierowania gróźb karalnych oraz niszczenia mienia.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.