Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2003
  • wyświetleń: 757

Białoruscy goście Czechowic

W Czechowicach-Dziedzicach gościła delegacja z zaprzyjaźnionego, białoruskiego Słonimia. Na zaproszenie burmistrza Jana Bergera do Czechowic przyjechali: zastępca mera rejonu słonimskiego Anatoij Terenin, naczelnik ds. oświaty Galina Szmieliowa i dyrektor słonimskich zakładów wodociągowych Wasilij Szkodow.

W czasie rozmów prowadzonych w czechowickim Urzędzie Miejskim omawiano między innymi zasady wymiany wakacyjnej dzieci z obydwu miast. Przypomnijmy, że młodzi czechowiczanie wyjeżdżali już na kolonie do Słonimia, podobnie dzieci z Białorusi wypoczywały na Podbeskidziu.

Goście z Białorusi podczas dwudniowego pobytu w Czechowicach odwiedzili m.in. czechowickie szkoły oraz Zakłady Przemysłu Zapałczanego. Szczególnie jednak spodobał im się kościół pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Odkupiciela - perełka współczesnej architektury sakralnej. W kościele w Czechowicach Południowych skorzystali nawet z gościnności proboszcza parafii i zatrzymali się na poczęstunek.

Białorusini znaleźli również czas na spacer po beskidzkich stokach - wyjechali na Szyndzielnię i odwiedzili Biały Krzyż.


Iza / Mega FM

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.