Wiadomości

  • 25 lipca 2022
  • wyświetleń: 591

Sardynia - coraz częściej wybierany kierunek wakacyjny

Materiał partnera:

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Z całą pewnością większość z nas zdążyło już wyczuć wakacyjną atmosferę, a co za tym idzie zaczynamy snuć plany odnośnie naszego idealnego, wakacyjnego wyjazdu. Niemniej jednak to właśnie ten moment spędza turystom sen z powiek. Europa obfituje w niezliczoną ilość pięknych i wartych odwiedzenia miejsc, a co za tym idzie z pewnością mamy w czym wybierać. Niemniej jednak z roku na rok coraz trudniej znaleźć nam malowniczy i interesujący zakątek świata, w którym jeszcze nie byliśmy. Wówczas możemy zasugerować się nieco tym, gdzie nasi rodacy wybierają się najchętniej na wakacje.

Shuterstock


Okazuje się, że od lat w sercach Polaków to właśnie słoneczna i pełna dobrego jedzenia Italia zajmuje honorowe miejsce. Jeśli jednak już zdążyliście odwiedzić Toskanię czy Lombardię, to być może czas wybrać się nieco dalej i odwiedzić Sardynię? Oto powody, dla których warto wybrać wczasy na Sardynii.

Wakacje na Sardynii pod znakiem pięknej pogodyZ pewnością mając na myśli Włochy, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że musi tam świecić wieczne słońce, a krople deszczu pojawiają się sporadycznie. Otóż nie do końca tak jest! Włochy, mimo powszechnej opinii mogą na różne sposoby zaskoczyć turystów na przemian to deszczową lub z drugiej zaś strony niezwykle wietrzną. Okazuje się jednak, że na Sardynii takie zaskoczenia nie będą mieć miejsca! Sardynia ze względu na swoje położenie w basenie Morza Śródziemnego może cieszyć się niezwykle łagodnym i ciepłym klimatem. Jeśli więc turyści zdecydują się na podróż w sezonie letnim, będą oni mogli cieszyć się niesamowicie słoneczną pogodą i żarem lejącym się z nieba. Czy nie jest to wystarczający powód do tego, by spędzić wakacje na Sardynii?

Shuterstock


Wczasy na Sardynii upłyną na błogim wypoczynkuZastanawiacie się w dalszym ciągu dlaczego warto spędzić wczasy na Sardynii, to przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę malownicze plaże! Sardynia to bowiem miejsce, w którym można wypoczywać na jednych z najpiękniejszych plaż w całych Włoszech. Co więcej z tego względu, że Sardynia ma malowniczą i fantazyjną linię brzegową , a co za tym idzie zapewnia również niezapomniane widoki i wrażenia.

Sardynia czyli wczasy dla aktywnychNie da się ukryć, że Sardynia z pewnością kojarzy się nam jedynie z pięknymi plażami. I dobrze! Wyspa ta ma ich z całą pewnością pod dostatkiem. Niemniej jednak nie da się zapomnieć o tym, że niektórzy turyści wolą spędzać swój wakacyjny czas w nieco bardziej aktywny sposób. Wobec tego warto pamiętać, że na Sardynii istnieje wiele innych atrakcji, które pomogą w aktywnym spędzeniu wolnego czasu. Przede wszystkim można poświęcić się na uprawianie sportów wodnych, a co więcej można tam znaleźć wiele ścieżek rowerowych oraz trekkingowych. Z pewnością nie będziemy się tam nudzić!
Wakacje na Sardynii- spróbuj niesamowitej włoskiej kuchni!

Shuterstock


Nikt z nas nie wyobraża sobie spędzenia wakacji we Włoszech, bez spróbowania prawdziwej włoskiej kuchni. Wobec tego Sardynia będzie ku temu najlepszym możliwym miejscem. Dlaczego? Otóż każdy region Włoch ma swoje charakterystyczne dania i przyprawy, a także zasady wedle których przygotowywane są dania. Niemniej jednak to właśnie kuchnia Sardynii jest najbardziej oryginalna i zdrowa! Sardyńczycy mają własne wariacje na temat pizzy i past, które właśnie na tej wyspie smakują niepowtarzalnie. Wobec tego jeśli cenicie sobie świetną, włoską kuchnie, to Sardynia będzie idealnym miejscem dla was na wakacje!

Wczasy na Sardynii w otoczeniu zabytkówSardynia to również świetne miejsce na wakacje dla wszystkich tych, którzy doceniają sobie kontakt z architekturą i sztuką! Nie chodzi tu tylko oto, jakie zabytki znajdziecie w największej metropolii wyspy czyli w Cagliari. Znajdziecie tam także malownicze i historyczne miasto Olbia raz Sassari, a także wiele innych, mniejszych lub większych miejscowości, z których każda skrywa swoją historię. Bez wątpienia wczasy na Sardynia są idealnym rozwiązaniem, jeśli doceniacie sobie możliwość zanurzenia się w ciasne uliczki i podziwianie różnorodnych styli architektonicznych oraz monumentalnych budowli. Nikt z was takiego wyboru nie pożałuje!

Shuterstock


Wczasy na Sardynii idealne dla miłośników przyrodyTo z czego jeszcze słynie Sardynia to przede wszystkim miejsca z dziewiczą i nietkniętą przez człowieka przyrodą. W takich miejscach można skusić się na oddychanie pełną piersią i po prostu zanurzyć się w malowniczych krajobrazach. Przyroda na Sardynii rozwija się swoim własnym tempem i z pewnością nie znajdziecie więcej takich miejsc, gdzie można jeszcze spotkać się naturą, która ma zasadniczą przewagę nad cywilizacją. Warto więc wybrać się na wczasy na Sardynii jeśli cenicie sobie miejsca, w których zachowany jest swoisty mikroklimat i w których nie ma śladów destrukcyjnej działalności ludzi. Sardynia w obecnej rzeczywistości staje się prawdziwą ostoją dla zwierząt i roślin w momencie, kiedy wszystko inne dookoła nas jest brutalnie niszczone i dewastowane. Wczasy na Sardynia będą więc absolutnie wyjątkowe.