Wiadomości

  • 26 lipca 2022
  • wyświetleń: 526

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich - najlepsze kierunki wakacyjne w zimie

Materiał partnera:

Każdy z nas długo czeka, a co najważniejsze planuje swoje idealne wakacje. Niestety, nie wszyscy mogą zaplanować swój urlop właśnie na letni okres. Niektórzy muszą jedynie zadowolić się urlopem, w czasie, kiedy w naszym kraju panuje dość sroga zima. Okazuje się, że wcale nie musi być to problemem, gdyż niektóre wakacyjne kierunki, zapraszają i czekają na turystów bez względu na porę roku. Okazuje się, że jednym z nich są Wyspy Kanaryjskie, na których wiecznie panuje wyśmienita pogoda, a ich różnorodność i wyjątkowość, zachęca do odwiedzenia każdej z nich. Jednak, jeśli nie mamy wystarczająco czasu, to którą z nich wybrać? Wakacje na Teneryfie, Fuerteventurze czy może na Gran Canarii?

Shuterstock


Wakacje na Teneryfie- rzućcie się w wir niezapomnianych przeżyćTeneryfa jest bez wątpienia jedną, z najbardziej popularnych wysp w całym, kanaryjskim archipelagu. To właśnie tam zjeżdżają turyści by zasmakować imprezowego i rozrywkowego stylu życia mieszkańców, a także oddać się uprawianiu sportów wodnych. Co więcej, Teneryfa jest również idealnym miejscem dla wszystkich miłośników przyrody, a także obcowania z naturą i podziwiania piękna krajobrazu. Po skończonym odpoczynku na plaży, warto wybrać się na najwyższy szczyt wyspy, którym jest wulkan Pico de Teide. Z wysokości 3718 metrów nad poziomem morza, można podziwiać malowniczą panoramę, więc wulkan jest także świetnym punktem widokowym. Miłośnicy niesamowitych widoków, z pewnością zachwycą się klifami Los Gigantes, które mierzą sobie ponad 600 metrów wysokości i majestatycznie zanurzają się w spokojnych wodach oceanu. Poza tym Teneryfa to również Santa Cruz de Tenerife, czyli nigdy nie śpiąca stolica wyspy, w której turyści mogą rzucić się w wir nocnego życia. Wakacje na Teneryfie () z pewnością na długo pozostaną wam w pamięci.

Shuterstock


Wakacje na Gran Canaria- odpocznij na Playa de InglesKolejną, równie popularną wyspą w kanaryjskim archipelagu jest oczywiście Gran Canaria. To wyspa uwielbiana przez turystów, przede wszystkim ze względu na swoje niesamowite i unikalne plaże. Z pewnością wakacje na Gran Canarii spełnią oczekiwania wszystkich tych, którzy lubią dobrze odpocząć, a także korzystać z możliwości beztroskich kąpieli w oceanie. Co więcej, panoramę tej malowniczej wyspy możecie podziwiać z Pico de las Nieves, czyli najwyższego szczytu wyspy, zlokalizowanego na wysokości 1949 metrów nad poziomem morza. Gran Canaria zaprasza również na odwiedzenie najpopularniejszych i świetnie znanych turystom wydm w Maspalomas. Poza tym, na wyspie znajdziecie również kilkanaście innych punktów widokowych, a także naturalne baseny termalne w Las Salinas, w których można świetnie wypocząć i się zrelaksować. Oprócz tego na wyspie znajdziecie- oprócz rozrywkowej stolicy- niewielkie, tradycyjne kanaryjskie miasteczka, którym nie można odmówić naturalnego uroku.

Shuterstock


Wakacje na Fuerteventurze- w otoczeniu niesamowitej przyrodyFuerteventura to bez wątpienia wyspa, która dopiero co zyskuje sobie na popularności wśród turystów. Nie da się ukryć, że przez długi czas pozostawała ona w cieniu popularniejszych sąsiadek, czyli wspomnianych już wcześniej Teneryfie i Gran Canarii. Niemniej jednak, wakacje na Fuerteventura mogą należeć do jednych z najpiękniejszych, chociażby ze względu na dostępność plaży i niesamowitą przyrodę. To właśnie tam możecie wypocząć w cieniu niesamowitych wydm, w tętniącym życiem kurorcie Corralejo. Trudno będzie uwierzyć, że dawniej była to jedna z najmniejszych wiosek rybackich, a dziś- jeden z najbardziej luksusowych kurortów wakacyjnych. To właśnie tam znajdziecie plaże z saharyjskim, złocistym piaskiem i zanurzycie się w spokojnych wodach oceanu. Jeśli jednak znudzą się wam tradycyjne plaże, możecie śmiało udać się na półwysep Jandia, by podziwiać unikalne i rzadko występujące białe plaże. Co więcej, półwysep ten praktycznie w całości został objęty obszarem ochrony przyrody, ze względu na niesamowite walory w postaci klifów, wydm, a także różnorodnych gatunków roślin. Dla tych, którzy uwielbiają zabytki i kontakt z lokalną architekturą, poleca się miasteczko Beatancuria, które niegdyś było stolicą Fuerteventury, a obecnie zostało oficjalnie nazwane najpiękniejszym miasteczkiem na całej wyspie. Dla rodzin podróżujących z dziećmi, został na wyspie zaaranżowany Park Oasis, który łączy w sobie zarówno ogród botaniczny jak i ogród zoologiczny. Co więcej organizowane są w nim specjalne atrakcje dla najmłodszych. Bez wątpienia wczasy na Fuerteventurze, na długo zostaną w waszej pamięci.

Shuterstock


Wakacje na Lanzarote- poczuj sielski, tradycyjny klimat Wysp KanaryjskichOkazuje się, że Wyspy Kanaryjskie to nie tylko i wyłącznie imprezowy i głośny styl życia. W archipelagu znajduje się malutka wyspa Lanzarote, na której można odnieść wrażenie, że czas się po prostu zatrzymał. Wakacje na Lanzarote będą z pewnością idealne dla wszystkich tych, którzy chcą w spokoju odpocząć i zrelaksować się w otoczeniu dzikiej i nie skalanej ręką człowieka przyrody. To właśnie podczas urlopu na Lanzarote można poczuć dawny, tradycyjny klimat i atmosferę Wysp Kanaryjskich. Do odwiedzenia są tam malownicze winnice w La Geria, a także nie może się obyć bez degustacji lokalnego wina. Inną atrakcją dla miłośników przyrody jest Park Narodowy Timanfaya, którego symbolem jest charakterystyczny diabełek. Jednym z atrakcyjniejszych miejsc na wyspie są również kolorowe pola soli w Salinad de Janubio. Wakacje na Lanzarote przyniosą wam odpoczynek, na który tak długo czekaliście.