czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2007
  • wyświetleń: 848

Bądź i Ty bezpieczny na drodze

13 listopada w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach–Dziedzicach odbyła się impreza „Bądź i Ty bezpieczny na drodze” dotycząca bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Została zorganizowana z inicjatywy Prezesa Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej, pani Aliny Puszyńskiej, wspólnie z Urzędem Miejskim w Czechowicach – Dziedzicach, przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej - Wydział Ruchu Drogowego.

Reklama

Fundacja ma pomagać w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na dziecko. My, jako dorośli, nie tylko policjanci, czy członkowie Fundacji, powinniśmy zapewnić naszym najmłodszym bezpieczeństwo na drodze, ucząc ich prawidłowego poruszania się na niej. Najłatwiej naszym milusińskim wpajać takie zasady poprzez zabawę, w której czynnie biorą udział. Impreza składała się z trzech części. W pierwszej dzieci zobaczyły inscenizacje teatralną „Bezpieczna droga do szkoły”, w drugiej były słuchaczami krótkiej prelekcji na temat noszenia oznak odblaskowych, natomiast w ostatniej, trzeciej zaprezentowano pokaz odzieży z elementami odblaskowymi. Zorganizowano także krótki konkurs zdobytych wiadomości.

W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Jacek Puchała, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku – Białej podinspektor Grzegorz Gładysz i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Bielsku – Białej nadkomisarz Tadeusz Kruk. Cel takich spotkań jest zawarty w haśle jasno i przejrzyście: uczyć dzieci przepisów ruchu drogowego poprzez zabawę, uświadamiać wszystkim uczestnikom spotkania jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe w podnoszeniu bezpieczeństwa pieszych, wpajać dzieciom zakładanie ich na wierzchnią odzież, szczególnie w porach mglistych; kształtować nawyki zapewniające bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, uczyć trafności oceny sytuacji na drodze oraz podejmowania właściwych decyzji.

Na zakończenie uczestnicy spotkania – uczniowie klas I, II i III szkół podstawowych otrzymali książeczki wydane przez Fundację i opaski odblaskowe z nadzieją, że w okresie jesienno – zimowym będą odpowiednio widoczni.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.