Wiadomości

  • 26 lipca 2022
  • wyświetleń: 6821

Postanowił wykąpać siebie i swojego pupila w fontannie na pl. Jana Pawła II

44-letni mieszkaniec gminy Czechowice-Dziedzice postanowił wykąpać się wraz ze swoim czworonogiem w... miejskiej fontannie znajdującej się na placu Jana Pawła II. Zdarzenie zarejestrował monitoring miejski. Interweniowali strażnicy miejscy.

Fontanna na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach
Fontanna na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do tej sytuacji doszło w niedzielę, 24 lipca po południu. - Strażnicy podejmujący interwencję przeprowadzili rozmowę z mężczyzną i przypomnieli mieszkańcowi, że fontanna nie służy do kąpieli z uwagi, że woda w fontannach krąży w obiegu zamkniętym i nie jest poddawana procesom dezynfekcji, w efekcie może być siedliskiem dla wielu drobnoustrojów, także tych chorobotwórczych. Każda stojąca w zbiorniku woda prędzej czy później ulegnie zanieczyszczeniu, pojawią się w niej glony powodujące śliskie powierzchnie, rozwijają się w niej szkodliwe dla skóry bakterie - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Jak zauważyli strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic w rozmowie z mieszkańcem gminy, "w pozornie "czystej" wodzie, błyskawicznie namnażają się wszelkiego rodzaju bakterie i zarazki. Wysoka temperatura oraz stojąca woda tworzą idealne warunki do rozmnażania się różnych patogenów. Pozornie niegroźne bakterie mogą stać się dużym zagrożeniem. Fontanny mogą być siedliskiem gronkowców, salmonelli, bakterii kałowych, wszelkich pasożytów odzwierzęcych, bakterii i wirusów powodujących zatrucia pokarmowe, reakcje alergiczne i zapalne skóry".

Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach poinformowała, że "mężczyzna przyjął do wiadomości tłumaczenia strażników", jednak "z uwagi za popełnione wykroczenie jakiego dopuścił się 44 letni mieszkaniec został ukarany mandatem karnym".

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.