czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2022
  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 8553

Cztery oferty w przetargu na przebudowę czechowickiego dworca PKP

We wtorek, 26 lipca minął termin składania ofert w przetargu na przebudowę czechowickiego dworca kolejowego. O zlecenie starają się cztery firmy. Wszystkie oferty przekraczają budżet przewidziany na realizację zamówienia.

Reklama

Wizualizacje dworca PKP w Czechowicach-Dziedzicach po przebudowie · fot. PKP S.A. - dokumentacja przetargowa


Przypomnijmy, spółka PKP S.A. ogłosiła w piątek, 10 czerwca przetarg na prace budowlane związane z przebudową czechowickiego dworca kolejowego. W ramach inwestycji przewiduje się zmianę układu funkcjonalnego dworca oraz dostosowanie go dla osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Ponadto w budynku przewiduje się budowę poczekalni oraz węzła sanitarnego dla podróżnych, który zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych i osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Oprócz tego zostaną wykonane zespół kasowy, pomieszczenia techniczne, lokal przeznaczony pod wynajem, posterunek Służby Ochrony Kolei, Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach i muzeum, których układ został ustalony z najemcami i dostosowany dla osób niepełnosprawnych i osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Więcej o planach przebudowy czechowickiego dworca kolejowego pisaliśmy w tym artykule

PKP SA na sfinansowanie zamówienia planuje przeznaczyć dokładnie 43 331 662,85 zł brutto. We wtorek, 26 lipca kolejowa spółka dokonała otwarcia ofert. W przetargu wystartowały cztery firmy. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. proponuje wykonanie robót za kwotę 47 285 882,93 zł, Mostostal Warszawa S.A. - 56 451 760,20 zł, Berger Bau Polska sp. z o.o. - 62 924 433,60 zł, a Texom sp. z o.o. - 64 949 351,73 zł.

Jak zauważa portal transport-publiczny.pl, jeśli PKP SA wygospodarują dodatkowe środki na realizację zamówienia, to o wyborze wykonawcy zadecyduje cena. Według dokumentacji przetargowej przewidywany czas przebudowy dworca wyniesie 65 tygodni, czyli ponad 15 miesięcy. Na czas przeprowadzania inwestycji zostanie wzniesiony dworzec tymczasowy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.