Wiadomości

  • 29 lipca 2022
  • wyświetleń: 3533

Wybielanie zębów - na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu?

Materiał partnera:

Utrzymanie idealnie białych zębów jest trudne. Palenie papierosów, picie dużej ilości kawy i herbaty powoduje przebarwienia. Zabieg wybielania zębów w gabinetach stomatologicznych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Należy pamiętać, że aby nie był on szkodliwy dla zdrowia, warto korzystać z usług profesjonalnych gabinetów stomatologicznych.

Wybielanie zębów - na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu?


Wybielanie zębów - jak wygląda zabieg?Wybielanie zębów przeprowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę jest kluczem do uzyskania wymarzonego białego uśmiechu. Często przed podjęciem takiej decyzji powstrzymuje pacjentów strach i niewiedza jak taki zabieg wygląda. Decydują się oni wówczas na mniej bezpieczne wybielanie przy pomocy dostępnych w sklepach past bądź co gorsza sposobów dostępnych w internecie.

Stomatolodzy wybielają zęby przy użyciu lampy albo lasera. Zęby przed takim zabiegiem powinny być całkowicie wyleczone oraz oczyszczone z kamienia nazębnego. Sam zabieg wybielania wykonywany jest przy użyciu żelu, który chroni dziąsła. Jest on utwardzany przez lampę UV. Następnie stomatolog nakłada specjalny preparat na zęby, który jest naświetlany przez około 15 minut. Całość zabiegu trwa mniej więcej godzinę. Podczas wykonywania zabiegu stomatolog dba o prawidłowe zabezpieczenie dziąseł oraz szyjek zębowych.

Alternatywą dla wybielania w gabinecie stomatologicznym jest wybielanie metodą nakładkową. Wymaga to większego zaangażowania ze strony pacjenta. Lekarz dentysta we współpracy z technikiem dentystycznym tworzą dedykowaną dla niego nakładkę na zęby. Następnie pacjent w zaciszu domowym wypełnia ją żelem wybielającym i samodzielnie nakłada. Takie wybielanie wymaga systematyczności i cierpliwości od pacjenta.

Jak znaleźć odpowiedni gabinet stomatologiczny?Wybierając gabinet, w którym chcemy wybielić zęby, podobnie jak i w przypadku ich leczenia, warto zwrócić uwagę na szereg informacji. Dokonując decyzji na ich podstawie mamy pewność, że zabieg będzie wykonany z należytą starannością i w komfortowych warunkach. Co trzeba wziąć pod uwagę, gdy chcemy wybielić zęby? Przede wszystkim kompetencje i doświadczenie lekarza. Dobry stomatolog zadba przede wszystkim o bezpieczeństwo pacjenta. Korzystając z usług doświadczonych dentystów mamy pewność, że nie zostaną one uszkodzone. Przed zabiegiem sprawdzi on stan uzębienia oraz zwróci uwagę na to, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Szukając dobrego miejsca do wykonania zabiegu pacjent powinien mieć na uwadze opinie o danym gabinecie i dentyście. Z powodzeniem może on kierować się tymi dostępnymi w internecie, jak i tymi od znajomych. Kolejnym ważnym aspektem, który musi wziąć pod uwagę, udając się do wybranego gabinetu jest stan oraz jakość sprzętu, jakim dysponuje. Stomatologia jest bowiem dziedziną, która rozwija się w szybkim tempie, a nowe technologie podnoszą jakość i komfort zabiegów.

Więcej o dostępnych rozwiązaniach w zakresie wybielania zębów przeczytasz na stronie https://www.triodent.com.pl/services/wybielanie-zebow-warszawa/