Wiadomości

  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 2197

MRKS remisuje ostatni sparing przed meczami o stawkę

Na bocznym boisku Unii w Ząbkowicach, ostatni sparing przed konfrontacjami o stawkę rozegrali w sobotnie przedpołudnie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Białka była drużyna Unii Dąbrowa Górnicza - szósta siła poprzedniego sezonu w rozgrywkach IV ligi śląskiej, gr. I.

Unii Dąbrowa Górnicza - MRKS Czechowice-Dziedzice
Unii Dąbrowa Górnicza - MRKS Czechowice-Dziedzice · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Pierwsza odsłona testowej potyczki zakończyła się przy nieznacznym prowadzeniu nominalnych gospodarzy, dla których w 33. minucie celne trafienie zanotował Rafał Jędrzejczyk.

Drugą część zdecydowanie lepiej rozpoczęli czechowiczanie, bowiem dzięki dwóch golom Tomasza Dzidy (48 min. i 58 min.) to oni dysponowali korzystniejszym rezultatem. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Dąbrowy Górniczej, a wynik na 2:2 (1:0) skutecznie egzekwując rzut karny ustalił Krzysztof Bąk (64 min.).

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o godzinie 18:00 zespół MRKS-u w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego, stoczy wyjazdową batalię z GLKS-em Wilkowice, występującym w bielsko-tyskiej lidze okręgowej.

KS Unia Dąbrowa Górnicza - MRKS Czechowice-Dziedzice 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Jędrzejczyk (33 min.), 1:1 Dzida (48 min.), 1:2 Dzida (58 min.), 2:2 Bąk (64 min. - z karnego)

MRKS: Szczyrba - Zajączkowski, Kubica, Padło, Lorenc, Zubrzycki, Kozioł, Jonda, Dzida, Gajda, Jonkisz oraz Riabowski - Matusz, Mizia, Mizera, Szczurek, Kus, dwóch testowanych zawodników
Trener: Wojciech Białek

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.