Wiadomości

  • 1 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3836

MDK zaprasza na wrześniową wycieczkę do Gliwic

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na wrześniową wycieczkę do Gliwic. W planie rejs po Kanale Gliwickim oraz zwiedzanie gliwickiej Palmiarni.

Wrześniowa wycieczka MDK. Tym razem do Gliwic
MDK zaprasza na wrześniową wycieczkę do Gliwic · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 25 września. Wyjazd spod budynku czechowickiego MDK zaplanowano na godzinę 7.00, z kolei powrót - około 20.00. Ilość miejsc ograniczona: 45. Zapisy prowadzone będą od 3 sierpnia w sekretariacie MDK Czechowice-Dziedzice. Koszt wycieczki to 230 złotych od osoby (w tym 180 zł od osoby zbiera przewodnik w autokarze).

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 9.00 - na tą godzinę zaplanowano wypłynięcie z Kędzierzyna-Koźla w 6-godzinny rejs do Mariny Gliwice. Trasa wycieczki liczy 40 km, do pokonania będzie aż 6 śluz.

Kolejnym miejscem, które zostanie odwiedzone w ramach wycieczki, będzie Palmiarnia w Gliwicach. Budynek palmiarni to nowoczesna konstrukcja architektoniczna o powierzchni użytkowej 2000 m2. Rośnie w nim ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają ponad 150 lat. Palmiarnia jest podzielona na pięć pawilonów tematycznych - piąty, akwarystyczny, oddano do użytku w 2012.

W pierwszych czterech, oprócz egzotycznych roślin, znajdują się również terraria z gadami, akwaria z żółwiami i płaszczkami, klatki z egzotycznymi papugami i kanarkami oraz terrarium z liśćcami. Pierwsze szklarnie na terenie obecnego parku Chopina w Gliwicach skonstruowano już około roku 1880. Obecna palmiarnia powstała w 1924 i od tego czas była wielokrotnie przebudowywana.

Wrześniowa wycieczka MDK. Tym razem do Gliwic
Wrześniowa wycieczka MDK. Tym razem do Gliwic · fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj