czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 1699

[FOTO] Polichromie w bestwińskim kościele odzyskują dawny blask

W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie trwają wieloetapowe prace konserwatorskie przy odkrytej polichromii prezbiterium (prace w nawie zostały już zakończone). Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach podsumował kolejny etap prac.

Prace konserwatorskie w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie - 29.07.2022 · fot. M. Dąbrowska / Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach


- W tym roku dzięki zaangażowaniu parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie oraz przy dofinansowaniu m.in. Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków realizowany jest zakres związany z konserwacją i rekonstrukcją polichromii ściany tęczowej od strony prezbiterium (przedstawienie Matki Bożej z Dzieciątkiem wręczających różańce św. Dominikowi i św. Katarzynie Sieneńskiej) oraz polichromii łuku tęczowego z przedstawieniami Czterech Ewangelistów oraz św. Barbary - poinformował Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach.

Jak poinformował katowicki WUOZ, podczas oględzin w piątek, 29 lipca komisja konserwatorska oceniła zaawansowanie prac.

Polichromia w prezbiterium kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie została wpisana do rejestru zabytków województwa śląskiego pod pozycją B/372/2018.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.