Wiadomości

  • 1 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 5041

[WIDEO] W autobusach PKM za bilet można już zapłacić kartą

Brak gotówki w portfelu, czy też zakupionego wcześniej biletu, nie jest już przeszkodą do tego, by skorzystać z czechowickiej komunikacji miejskiej. 1 sierpnia w autobusach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej uruchomiono możliwość płatności zbliżeniową kartą płatniczą.

W autobusach PKM za bilet można już zapłacić kartą. Ruszył system
W autobusach PKM za bilet można już zapłacić kartą. Ruszył system · fot. UM Czechowie-Dziedzice


Spółka PKM Czechowice-Dziedzice wydzierżawiła od firmy MERA-SERWIS SGL z Grodziska Mazowieckiego 20 urządzeń do bezgotówkowego wnoszenia opłat za przejazd pojazdami komunikacji miejskiej wraz z czytnikami kontrolerskimi i systemem nadzorującym pracę tych urządzeń.

Urządzenia są zamontowane we wszystkich autobusach czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Charakterystyczne, niebieskie biletomaty znajdują się w środkowej części pojazdów. Menu urządzenia oferuje cztery wersje językowe (polski, angielski, niemiecki, ukraiński) oraz tryb wysokokontrastowy dedykowany osobom niedowidzącym.- Biletomaty umożliwiają zakup biletów jednorazowych za pomocą transakcji bezgotówkowych. W prosty, intuicyjny sposób, wybierając odpowiednią cenę biletu i ilość sztuk, po zatwierdzeniu wyboru, można bezdotykowo zapłacić za bilet swoją kartą płatniczą (bankomatową), telefonem lub innym urządzeniem elektronicznym (NFC) - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- W trakcie kontroli, w celu sprawdzenia posiadania biletu na bieżący przejazd, wystarczy przyłożyć kartę płatniczą, bądź urządzenie, którym dokonało się płatności do specjalnego czytnika, w który wyposażona będzie osoba kontrolująca. Co ważne, urządzenie kontrolujące, nie ma dostępu do danych finansowych karty, a sama transakcja zakupu i kontroli biletu jest bardzo bezpieczna - wyjaśnia czechowicki magistrat.

Loading...


Urządzenia firmy MERA-SERWIS SGL służą mieszkańcom m.in.: Warszawy, Łodzi czy Krakowa.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.