Wiadomości

  • 2 sierpnia 2022
  • 7 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4546

[FOTO] Nowe zastawki w lesie Bażaniec spełniają swoją rolę

Mijają trzy miesiące od wybudowania przez członków grupy Czechowiczanie dla Przyrody dziewięciu zastawek w lesie Bażaniec. Jak poinformował Mikołaj Siemaszko w mediach społecznościowych, "zastawki mają się świetnie i zatrzymują bardzo duże ilości wody oraz spowalniają jej spływ".

Nowe zastawki w lesie Bażaniec - 31.07.2022 · fot. Mikołaj Siemaszko


Przypomnijmy, zastawki zostały wybudowane podczas akcji społecznej, zorganizowanej przez grupę Czechowiczanie dla Przyrody w sobotę, 23 kwietnia. Portal czecho.pl informował o niej w tym artykule.

Po intensywnych opadach deszczu, które nawiedziły nasze miasto w weekend 30/31 lipca Mikołaj Siemaszko, jeden z założycieli grupy, postanowił sprawdzić, czy zastawki spełniają swoją rolę. - Myślę że wszyscy możemy być bardzo zadowoleni z efektu naszej pracy, ponieważ zastawki mają się świetnie i zatrzymują bardzo duże ilości wody oraz spowalniają jej spływ - poinformował miłośnik przyrody z naszego miasta w mediach społecznościowych.

- Wybudowane przez nas konstrukcje wymagały jedynie drobnych poprawek, więc jak na pierwsze tego typu przegrody na cieku trzymają się bardzo dobrze - dodał czechowiczanin.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.