czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1820

[FOTO] OPS podsumował warsztaty dla dzieci z Ukrainy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Od 18 do 29 lipca odbyły się warsztaty dla dzieci narodowości ukraińskiej, które przekroczyły granicę z Polską po 24 lutego 2022 roku. W warsztatach udział wzięło 20 małych Ukraińców.

Reklama

Warsztaty dla dzieci z Ukrainy - 18-29.07.2022 · fot. OPS Czechowice-Dziedzice


Dzieci miały okazję spędzić ten czas na wspólnej zabawie i nauce korzystając z różnych atrakcji i zajęć: zawodów sportowych, robienia slimów i własnych mydełek, kursu języka polskiego, a także uczestniczenia w licznych wycieczkach. Jedną z wycieczek był wyjazd na Szyndzielnię - na górę kolejką linową, a następnie pieszo szlakiem biegnącym do Szczyrku Biłej ciesząc oczy przepięknymi widokami.

Kontynuując górskie wędrówki, z Żabnicy uczestnicy wyszli na Halę Boraczą, gdzie w nagrodę zjedli jagodzianki. Dzięki pięknej pogodzie i sprzyjającej aurze mogli popływać żaglówkami na Jeziorze Żywieckim oraz skorzystać z wodnych uciech na basenie MOSiR.

- Ogromną atrakcją był wyjazd do parku trampolin Parabola w Czechowicach-Dziedzicach oraz Dream Parku w Ochabach. Szaleństwom na trampolinach, dmuchańcach, w parku linowym i autodromach nie było końca. Bardzo ciekawy był wyjazd do Kolejkowa w Gliwicach, gdzie dzieci mogły zobaczyć miniaturowe życie na wsi, w mieście czy w lesie, a także zobaczyć miniatury autentycznych budowli ze Śląska tj. dworzec kolejowy, ratusz, kamienice, kościół - poinformował Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Goście z Ukrainy odwiedzili również ogród zoologiczny w Krakowie. Jak zwraca uwagę OPS, niektórzy po raz pierwszy zobaczyli niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. W ostatnim dniu mali Ukraińcy wybrali się do kina "Świt" na film pt. "Ron Usterka" z dubbingiem ukraińskim.

- Wspólnie spędzone 10 dni z pewnością były czasem wyjątkowym, który mamy nadzieję pozostanie dzieciom na długo w pamięci - podkreślił czechowicki OPS.

Warsztaty były współfinansowane z budżetu Unii Europejskiej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz budżetu państwa.

mp / czecho.pl
źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj