Wiadomości

  • 6 sierpnia 2022
  • 7 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 6231

[FOTO] Poranne potrącenie na krajowej jedynce

W sobotę, 6 sierpnia około godz. 9:20 doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Potrącenie na krajowej jedynce - 06.08.2022
Potrącenie na krajowej jedynce - 06.08.2022 · fot. Jakub / Bielskie Drogi


Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Katowic, na skrzyżowaniu z ul. Kopernika. Przebieg przedstawiła nam asp. sztab. Katarzyna Chrobak, oficer prasowa bielskiej policji:

Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się prawidłowo przed przejściem, w celu przepuszczenia pieszego. Drugi kierujący, nie zachował należytej ostrożności. Gdy zauważył osobę na pasach, zaczął gwałtownie hamować, nie chcąc zderzyć się z zatrzymanym przed "zebrą" pojazdem. Wykonał manewr, w wyniku którego potrącił pieszego, schodzącego już z pasów.

Na miejsce zadysponowano patrol policji i pogotowie. Na szczęście pieszy nie odniósł obrażeń - nie wymagał pomocy medycznej i udał się samodzielnie do domu. Na czas działań służb zablokowany był prawy pas.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.