Wiadomości

  • 7 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 631

Co wybrać: sklep, hurtownię czy marketplace motoryzacyjny?

Materiał partnera:

Dziś bardzo łatwo można zaopatrywać się w asortyment motoryzacyjny. Wszelkie niezbędne części i akcesoria samochodowe dostępne są w sklepach, hurtowniach, albo na platformach internetowych typu marketplace. Gdzie zatem wybrać się na udane zakupy?

Marcin Balana


Jaka jest różnica między sklepem, hurtownią a marketplace?Właściwie nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że internet jest jednym wielkim marketem, gdzie bez końca można szukać różnych ofert pod względem jakości produktów, ale i ich ceny. W sieci bowiem prosperują tysiące miejsc z produktami dla kierowców i mechaników.

Popularne są sklepy online, które działają na podobnej zasadzie, jak punkty stacjonarne. Oferują konkretne akcesoria samochodowe dla poszczególnych marek. Sklepy online najczęściej oferują zamienne części samochodowe w niższej cenie, ale ze względu na ograniczenia magazynowe, nie posiadają tak szerokiej oferty jak hurtownie czy właśnie platformy typu marketplace motoryzacyjny. Hurtownia to z kolei dobry adres szczególnie dla firm i warsztatów motoryzacyjnych. Tu bowiem niższe ceny oraz atrakcyjne rabaty uzależnione są od ilości zamawianych produktów. Niektóre hurtownie oferują akcesoria samochodowe także w ilościach detalicznych, te jednak najczęściej nie są już tak korzystne i warte uwagi. Natomiast marketplace to platforma, która udostępnia przestrzeń dla sprzedawców, dystrybutorów i producentów, a dzięki temu klienci zarówno indywidualni jak i biznesowi mają dostęp do szerokiej oferty i korzystnych cen, nawet przy zakupie pojedynczych sztuk.

Gdzie są najniższe ceny?Właściwie trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, choć biorąc pod uwagę fakt, że na marketplace akcesoria samochodowe oferowane są bezpośrednio przez producentów i dystrybutorów, to cena nie zawiera już marży pośredników, a tym samym jest niższa niż w sklepie czy w hurtowni. Nie zaszkodzi jednak rozejrzeć się w kilku miejscach, ponieważ niektóre sklepy mogą organizować ciekawe promocje na opony czy części samochodowe i tym samym także zapewnią lepsze warunki niż konkurencja.
Takie szperanie w sieci, zdecydowanie ułatwia marketplace, na którym produkty prezentowane są przez wielu różnych sprzedawców i to z całej Polski. Można więc w jednym miejscu porównać ceny i złapać najlepsze okazje na rynku. Marketplace WOOPAUTO nagradza też klientów za długofalową współpracę i zapewnia im ciekawe rabaty i promocje. Jest więc duża szansa, że przy każdym kolejnym zamówieniu będzie jeszcze korzystniej.

Gdzie w internecie jest najbezpieczniej dokonywać zakupów?Szukając sprawdzonego miejsca na zakup części czy akcesoriów samochodowych, warto brać pod uwagę nie tylko niską cenę, ale także poziom bezpieczeństwa. W końcu większość transakcji wymaga przedpłaty na konto. Trzeba mieć więc gwarancję, że towar zostanie wysłany i będzie odpowiadał opisowi w internecie. Jeśli jednak zaufać komentarzom w sieci, to można odnieść wrażenie, że wiele sklepów nie cieszy się dobrą opinią, dlatego nie zaszkodzi być ostrożnym. Dobrze jest więc polegać na takich platformach, które weryfikują swoich kontrahentów, zapewniając dobre warunki do bezpiecznych transakcji. Prym wiedzie tutaj marketplace motoryzacyjny WOOPAUTO, który gruntownie sprawdza zarówno sprzedawców, jak i kupujących przed przystąpieniem do pierwszej transakcji. Jeśli kupujący nie ma więc pewności, czy dany sklep jest wiarygodny, to może dokonać zakupu właśnie na marketplace WOOPAUTO.

Kto oferuje detaliczne a kto hurtowe ilości?Właściwie w przypadku sklepów to kwestia jest bardzo prosta. Sklepy najczęściej oferują części samochodowe w detalu, ale oczywiście możliwy jest też zakup większej ilości sztuk. Hurtownie nastawione są najczęściej na klienta biznesowego i oferują dobre warunki przy zakupach w dużych ilościach. Wyjątkiem są droższe produkty, stanowiące np. wyposażenie warsztatu, gdzie możliwy jest zakup także pojedynczych produktów.

Marketplace natomiast łączy sprzedaż hurtową i detaliczną i oferuje produkty w dobrych cenach zarówno dla indywidualnych klientów, jak i warsztatów czy serwisów samochodowych. Kierowca więc otrzyma litr oleju silnikowego w niskiej cenie, ale jeśli warsztat będzie potrzebował większej ilości, to marketplace zapewni i taką możliwość, bacząc na to, by klient pozyskał intratną ofertę dla siebie.