Wiadomości

  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 941

Można zgłaszać propozycje zabytków do konkursu "Nasz Zabytek"

Za nami:

Do 5 września można zgłaszać propozycje zabytków w kolejnej już edycji konkursu "Nasz Zabytek" organizowanego przez Fundację Most the Most.

Konkurs "Nasz Zabytek"


Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym chcą przywrócić świetność. Zwycięski projekt uzyska od fundacji dofinansowanie o wartości do 1 000 000 zł na rewaloryzację obiektu.

Przedmiotem konkursu mogą być tylko zabytki nieruchome, wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków, które są własnością publiczną (należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa).

Ideą konkursu jest wzmacnianie wpływu społecznego na najbliższe otoczenie oraz wyzwolenie potencjału lokalnych społeczności do współpracy na rzecz kultury i ochrony lokalnych zabytków.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej fundacji: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-wielkopolskie-malopolskie-i-slaskie/

ar / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.