Wiadomości

  • 10 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 623

Pożyczka krótko- czy długoterminowa - którą najczęściej wybieramy?

Materiał partnera:

Jako klienci firm pozabankowych możemy wybierać spośród różnych produktów takich jak np. pożyczki krótkoterminowe, pożyczki na 60 dni, zobowiązania ratalne na kilka miesięcy lub nawet lat. Które z nich wybieramy najczęściej i jakie są ich wady i zalety?

Pożyczka krótko- czy długoterminowa - którą najczęściej wybieramy?


Czy pożyczki na 60 dni zalicza się do zobowiązań krótko-, czy długoterminowych?
Bez dwóch zdań opcją najczęściej wybieraną przez klientów firm pozabankowych są pożyczki krótkoterminowe. Wnioskują o nie niemal zupełnie bez formalności i spłacają, jednorazowo przelewając całą kwotę powiększoną o koszty odsetek i prowizji na konto pożyczkodawcy w dniu określonym w podpisanej wcześniej umowie. Termin spłaty zazwyczaj wynosi w takim wypadku 30 dni.

Część pożyczkodawców uwzględniła jednak w swojej ofercie również rozwiązanie dla osób, które potrzebują na uregulowanie zobowiązania nieco więcej czasu, czyli pożyczki na 45 lub 60 dni jak te 7pozyczki.pl/pozyczki-na-60-dni. Złożenie wniosku o takie produkty finansowego i sposób spłaty wyglądają zupełnie tak samo, jak w przypadku zobowiązania z miesięcznym okresem kredytowania. Wszystko dlatego, że pożyczkodawcy traktują je jako pożyczki krótkoterminowe.

Jakie są alternatywy dla pożyczki na 30, 45 lub 60 dni?Charakterystyczną cechą zobowiązań krótkoterminowych jest nie tylko niezbyt długi termin na ich spłacenie, ale również stosunkowo niewielkie kwoty, na jakie są udzielane. Na szczęście pożyczki na 30, 45 lub 60 dni to niejedyne możliwości, po które mogą sięgnąć klienci firm pozabankowych. Jeśli potrzebują większego zastrzyku gotówki, najpewniej będą szukać wśród opcji takich jak pożyczki długoterminowe. Czyli właściwie jakie?

To po prostu doskonale znane pożyczki na raty z 7pozyczki.pl/pozyczki-na-raty, które można spłacać przez kilka albo nawet kilkadziesiąt miesięcy, za każdym razem oddając pożyczkodawcy część należności wraz z odsetkami w regularnych odstępach czasu. Wydłużenie okresu kredytowania pozwala na zaoferowanie w ich ramach wyższych kwot (aktualnie nawet do 25 000 zł).

Pożyczki na 30, 45, 60 dni i dłuższy termin - najważniejsze wady i zalety
Każde z opisanych wyżej rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Spróbujmy je podsumować.

Zalety pożyczek krótkoterminowych:Brak skomplikowanych warunków;
Łatwość wnioskowania;
Dostępność online.

Wady pożyczek krótkoterminowych:  • Możliwość wnioskowania o małe kwoty (od kilkuset złotych do maksymalnie kilku tysięcy);
  • Konieczność jednorazowej spłaty zobowiązania (chociaż trzeba przyznać, że część klientów może uznać to za zaletę).


Zalety pożyczek długoterminowych:  • Pożyczki ratalne dają możliwość wnioskowania o zdecydowanie wyższe kwoty niż pożyczki na 30, 45 lub 60 dni;
  • Dłuższy termin spłaty (co może być pomocne w przypadku chwilowych problemów finansowych);
  • Możliwość złożenia wniosku pożyczkowego przez internet.


Wady pożyczek długoterminowych:  • Dłuższy okres kredytowania to zazwyczaj większe koszty zobowiązania;
  • Dokładniejsza weryfikacja zdolności kredytowej potencjalnego klienta (związana z tym, że pożyczkodawca będzie dłużej ponosił ryzyko jego ewentualnej niewypłacalności).