czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1378

IMGW: ostrzeżenia II stopnia przed upałami i burzami z gradem

Za nami:

W tym tygodniu w naszym wystąpią upały - przewidują synoptycy IMGW. Ich kulminacja spodziewana jest na piątek, kiedy termometry mogą wskazać nawet 33 stopnie Celsjusza. We wtorek oraz w środę spodziewane są także burze z gradem. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia.

Reklama

upał
IMGW: ostrzeżenia II stopnia przed upałami i burzami z gradem · fot. Powiat


Pierwsze z ostrzeżeń - przed upałami - ma drugi stopień. - Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w piątek 19.08 do 33°C, tylko w środę 17.08 miejscami chłodniej od 25°C do 28°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Powyższy alert obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego (za wyjątkiem powiatów cieszyńskiego i żywieckiego) od godziny 12.00 we wtorek, 16 sierpnia do godziny 20.00 w piątek, 19 sierpnia.

Synoptycy IMGW ostrzegają także przed burzami z gradem, które mogą wystąpić we wtorek i środę. W komunikacie czytamy: "prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 45 mm, oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad". Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska także szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązuje od godziny 12.00 we wtorek, 16 sierpnia do północy 17 sierpnia na terenie całego województwa śląskiego.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.