czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2007
  • wyświetleń: 1234

Przyznano nagrodę im. ks. J. Londzina

W tym roku Kapituła Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina nagrodę przyznała Janowi Wolnickiemu nominowanemu z gminy Kozy. Przewodnicząca Kapituły Alina Świeży – Sobel podkreślając zasługi Pana Wolnickiego zaakcentowała jego wyjątkową skromność oraz wierność życiowym wartościom i zasadom.

Reklama

Wybrał drogę prawdy i sprawiedliwości, za którą był szykanowany i inwigilowany przez władze PRL-u, przez swoją niezłomność, poważne traktowanie zawodu nauczyciela, nigdy już do tego zawodu nie wrócił, mimo, że praca z młodzieżą była dla niego wszystkim. Ci, którzy byli jego uczniami do dzisiaj wspominają go wyjątkowo serdecznie, był dla nich niekwestionowanym autorytetem.

Wspaniały nauczyciel, wychowawca, który w trudnych czasach zaszczepił swym wychowankom miłość do ojczyzny, jej kultury, tradycji i prawdziwej historii. Podkreślił to także przedstawiciel ks.biskupa ordynariusza Tadeusza Rakoczego, ks.prałat Krzysztof Ryszka, który był uczniem Jana Wolnickiego w LO im.M.Kopernika w Bielsku - Białej.

Choroba nie pozwoliła Laureatowi osobiście uczestniczyć w uroczystości, w jego imieniu nagrodę odebrał Tadeusz Kine.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.