Wiadomości

  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 883

Gdańsk na weekend i nie tylko - co warto zobaczyć

Materiał partnera:

Nadmorski Gdańsk przyciąga turystów z całego świata nie tylko ze względu na swoje urokliwe położenie. To miejsce wielu atrakcji turystycznych dla zwiedzających - w różnym wieku i o różnych upodobaniach.

Linkhouse


Gdańsk, jak większość miast z bardzo długą historią, zachwyca swoją architekturą. Dzięki urokliwej i bardzo klimatycznej zabudowie, na którą składają się kamienice, ceglane kościoły, średniowieczne mury z basztami miasto to przyciąga turystów nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Bez wątpienia Gdańsk jest miejscem magicznym, którego urokowi trudno jest nie ulec. Poza tym oferuje ono różne formy rozrywki. W Gdańsku trudno jest się nudzić, niezależnie od tego, czy spędzamy tam weekend z dziećmi, zaplanowaliśmy romantyczny wyjazd, czy też preferujemy aktywny wypoczynek. Więcej o tym, co w każdym przypadku oferuje Gdańsk - w dalszej części tekstu. Atrakcje Gdańska to bardzo szeroki pakiet!

Gdańsk na romantyczny wypadJak każde nadmorskie miasteczko - zwłaszcza takie z ponad tysiącletnią tradycją - Gdańsk sprzyja romantycznym wyjazdom. Widok zachodzącego słońca w nadmorskiej scenerii, spacer plażą to jednak nie wszystkie atrakcje, które Gdańsk ma dla zakochanych. Uliczki Starego Miasta, Trakt Królewski i bardzo zjawiskowe Długie Pobrzeże, gdzie restauracje są zlokalizowane nad samą rzeką Mołtawą pozwolą na zjedzenie romantycznych posiłków we dwoje. Gdańsk to także baza noclegowa, która sprzyja weekendowi we dwoje. Wiele hoteli oferuje nie tylko komfortowe noclegi, ale i zabiegi SPA. Wspólne uczestnictwo w takich przyjemnościach bez wątpienia znakomicie wpłynie na nastrój między dwojgiem ludzi i na niepowtarzalną chemię.

Gdańsk dla najmłodszychGdańsk to także miejsce na rodzinne wypady. W tym mieście nie obowiązuje powiedzenie, że w czasie deszczu dzieci się nudzą. Nawet jeśli pogoda nie dopisuje i nie ma mowy o zabawie na plaży, czas spędzony w Gdańsku nadal można wykorzystać tak, by sprawiał radość także tym najmłodszym. Jedną z atrakcji, którą warto polecić na rodzinny wyjazd, to odwiedzenie gdańskiego zoo pełnego egzotycznych zwierząt. ZOO Gdańsk to jedno z chętniej odwiedzanych miejsc w tym mieście. Gdy chcemy, by dzieci poznały skrzydlatych przyjaciół, warto się wybrać do rezerwatu przyrody "Ptasi Raj". To tam między innymi z wież widokowych możemy podziwiać ptactwo wodne i błotne. Dla młodych (choć nie tylko) i ciekawskich eksperymentatorów bardzo wskazane są zajęcia praktyczne w tym temacie oferowane przez nowoczesne centrum nauki Hevelianum. Ciekawym przeżyciem na pewno będzie też rodzinna wizyta na Westerplatte, w Muzeum Bursztynu, Stoczni Gdańskiej czy w Narodowym Muzeum Morskim.  A jeśli chcemy pobujać w chmurach i popatrzeć na Gdańsk z góry - warto się wybrać na Koło Widokowe. To nie wszystkie miejsca, które czekają w Gdańsku na dzieci i młodzież w Gdańsku. Tego typu atrakcje Gdańska to o wiele dłuższa lista.

Gdańsk - aktywny wypoczynekAtrakcje Gdańska to także oferta dla tych, którzy najlepiej odpoczywają w ruchu. Znakomite do tego są nie tylko plaża i morze, ale i zielone parki Gdańska, takie jak Park Oruński czy Park Ronalda Reagana. Mołtawa i liczne kanały oraz opływy Gdańska pozwalają na emocjonujący i pełen niezapomnianych widoków kajakowy spływ. Gdańskie rowerowe dukty prowadzące poza miasto docenią natomiast wszyscy, którzy lubią zwiedzać bliższe i dalsze okolice na dwóch kółkach.

Warto zaprzyjaźnić się z Gdańskiem, który ma wiele do zaoferowania ludziom w każdym wieku i posiadającym różne pasje. Warto też na bieżąco śledzić wydarzenia artystyczne czy sportowe, które są w tym mieście organizowane - oczywiście pod czujnym okiem Neptuna PulsGdanska.pl.