czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2022
  • 4 września 2022
  • wyświetleń: 62319

Kuchenne Rewolucje z Czechowic-Dziedzic. Za nami emisja odcinka

W czwartek, 1 września na antenie telewizji TVN mogliśmy obejrzeć odcinek programu Kuchenne Rewolucje nagrany w Czechowicach-Dziedzicach! Magda Gessler pomagała w metamorfozie czechowickiej restauracji Irlandia, która teraz nosi nazwę Tavola Calda Siciliana. Nie zabrakło emocji!

Reklama

Kuchenne Rewolucje w restauracji Irlandia / Tavola Calda Siciliana
Kuchenne Rewolucje w restauracji Irlandia / Tavola Calda Siciliana · fot. TVN


Magda Gessler odwiedziła Czechowice-Dziedzice, aby pomóc 28-letniemu Krystianowi, właścicielowi restauracji serwującej kuchnię włoską o mylącej nazwie Irlandia. Na początku restauratorka, degustując dania, chwaliła schabowego, pizzę, a także burgery i makaron. Warto dodać, że pizze przygotowane do jednego z testów trafiły do potrzebujących. Pracownicy restauracji przekazali je do czechowickiej noclegowni.

Loading...


Co zatem tkwiło w problemie Irlandii? Okazało się, że to przesadna oszczędność właściciela. Magda Gessler stwierdziła także, że menadżerka knajpy, która jednocześnie jest partnerką właściciela, nie zna się na swojej pracy, do czego zresztą sama się przyznała. Zainspirowany przez Gessler Krystian postanowił na poważnie zająć się restauracją, w której do tej pory bywał rzadko.

Magda Gessler zaproponowała, by knajpka stała się prawdziwie sycylijską restauracją. W lokalu od teraz będą królować pomidory, bakłażany, burrata. Stąd też nowa nazwa restauracji - "Tavola Calda Siciliana", czyli "gorący stół sycylijski".

W programie mogliśmy także zobaczyć "kulisy" alarmu bombowego w restauracji, o którym informowaliśmy tutaj. Zgłoszenie dotarło do służb ratunkowych tuż przed uroczystą kolacją. Doszło do ewakuacji osób, które przebywały w lokalu. Na szczęście okazało się, że było to fałszywe zgłoszenie, a po sprawdzeniu budynku przez strażaków kolacja odbyła się i okazała się sukcesem.Podczas tradycyjnej rewizyty Magda Gessler stwierdziła, że nie wszystkie dania smakują tak, jak powinny. Rozmawiając z właścicielami, restauratorka zdenerwowała się i rzuciła talerzem o podłogę. - Mieliście to wszystko już w małym palcu. Chcę polecać tę knajpę, ale w tym momencie mam dużo wątpliwości - powiedziała. Roztrzęsiony Krystian zapewniał ją jednak, zalewając się łzami, że bardzo się stara i da z siebie jeszcze więcej. Ostatecznie Gessler postanowiła dać mu szansę.

Odcinek programu Kuchenne Rewolucje nagrywany w Czechowicach-Dziedzicach można obejrzeć online na platformie player.pl.

Przypomnijmy, Magda Gessler nagrywała program Kuchenne Rewolucje w Czechowicach-Dziedzicach na początku kwietnia, o czym informowaliśmy m.in. w tym artykule. Restauratorka pomogła wtedy w metamorfozie lokalu mieszczącego się przy ulicy Waryńskiego - "Irlandia", który po rewolucji nosi nazwę "Tavola Calda Siciliana".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.