Wiadomości

  • 17 sierpnia 2022
  • 5 września 2022
  • wyświetleń: 11557

[FOTO] Za nami "Charytatywny festyn dla Klary" w OSP Bronów

W sobotę, 3 września na terenie OSP Bronów odbył się "Charytatywny festyn dla Klary". Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na rzecz 10-miesięcznej Klary Gryczki, u której zdiagnozowano Zespół Smitha-Lemliego-Opitza. Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia udało się zebrać dokładnie 27 333,70 złotych!

"Charytatywny festyn dla Klary" w OSP Bronów - 3.09.2022 · fot. UKS Rotuz Bronów


- Festyn charytatywny dla Klary Gryczki spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Podczas festynu można było zakupić losy z loterii fantowej, zabawki, książki ze stoiska 1001 drobiazgów. Nasi najmłodsi goście bawili się świetnie na dmuchańcu ufundowanym przez Czechoevent. Kolejną atrakcją była przejażdżka na koniu i kucyku z Ranczo na Łuku oraz spotkanie w zagrodzie z Alpakami i kózkami z Alpak Cafe. Mogliśmy także podziwiać wspaniały występ młodych utalentowanych dziewczyn z grupy mażoretek Perfekto z Czechowic-Dziedzic - mówią organizatorzy wydarzenia.

"Charytatywny festyn dla Klary" w OSP Bronów - 3.09.2022 · fot. Barbara Podolak


- Uczestnicy festynu mogli zapoznać się z ciężką pracą Straży Pożarnej OSP Bronów. Dziękujemy OSP za udostępnienie pomieszczeń i terenu. Nad naszym bezpieczeństwem czuwał dzielnicowy Paweł Siedliński, który zrobił prelekcje dla naszych najmłodszych uczestników. Wisienką na torcie był mecz piłki nożnej pomiędzy UKS Rotuz Bronów a KS Międzyrzecze. Dziękujemy Rotuzuzowi za przekazane środki pieniężne dla Klary - dodają.

"Charytatywny festyn dla Klary" w OSP Bronów - 3.09.2022
"Charytatywny festyn dla Klary" w OSP Bronów - 3.09.2022 · fot. Barbara Podolak


- W trakcie festynu owocnie zostały przeprowadzone wszystkie licytacje prowadzone przez Ilonę Barańską. Nasi goście skosztowali m.in. pysznych kiełbasek z grilla, grochówki, zakręconych ziemniaków, chleba ze smalcem oraz słodkich wypieków - podsumowują organizatorzy, którzy poinformowali, że dzięki hojności gości i sponsorów udało się zebrać dla Klary Gryczki 27 333,70 złotych.

Kim jest Klara Gryczka? Jak można jej pomóc?Klara przyszła na świat w październiku 2021 roku. U dziewczynki zdiagnozowano SLOS - zespół Smitha-Lemliego-Opitza. Jest to choroba metaboliczna, w przebiegu której organizm nie wytwarza wystarczającej ilości cholesterolu niezbędnego m.in. do rozwoju mózgu jeszcze w życiu płodowym. Konsekwencje tego są zatrważające.

- U córci zdiagnozowano wiele powiązanych z tym zespołem wad i komplikacji zdrowotnych m.in. polidaktylię, czyli dodatkowe paluszki oraz syndaktylię - zrośnięcie drugiego i trzeciego paluszka w stópkach. Poza tym stwierdzono jeszcze szerokie rozstawienie oczu, problemy z przyjmowaniem pokarmów, wadę serduszka i łyżwiaste stopy - napisali rodzice Klary na stronie zbiórki na rzecz dziewczynki, która dostępna jest tutaj.

- Potrzebne są: leczenie, rehabilitacja, dalsze badania, konsultacje i opieka medyczna. Czekamy jeszcze na dokładne kosztorysy, ale już wiemy, że to wszystko wiąże się z kosztami przyprawiającymi o zawrót głowy. Sami nie jesteśmy w stanie uzbierać potrzebnych środków, a tylko dzięki nim trwamy przy nadziei na lepsze jutro naszej córeczki, dlatego proszę nie zostawiajcie nas na tej trudnej drodze. Każde wsparcie z Waszej strony tak wiele dla nas znaczy! - podkreślają rodzice dziewczynki.Na Facebooku powstała grupa "Licytacja dla słodziaka", z której dochód jest przeznaczony na rzecz Klary. Bieżące informacje o leczeniu dziewczynki można także znaleźć na facebookowym profilu "Brygada KLARY - kochamy SLOdziaka - NEWSY".

Przed nami "Charytatywny festyn dla Klary" w OSP Bronów
Przed nami "Charytatywny festyn dla Klary" w OSP Bronów · fot. Materiały organizatora

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.