czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1384

Pierwszy mecz Rotuza Bronów w okręgówce i pierwsze zwycięstwo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj

Rotuz Bronów zadebiutował na szczeblu ligi okręgowej. Spotkanie było przede wszystkim "dobre dla oka". Jako beniaminkowie bronowianie na pewno nie byli faworytami, ponadto grali z wicemistrzami poprzedniego sezonu w okręgówce. Jednak z przebiegu gry ciężko było stwierdzić kto jest kim...

Reklama

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Pierwszy mecz Rotuza Bronów w okręgówce i pierwsze zwycięstwo


Od początku w meczu było dosyć szybkie tempo, obie drużyny wystrzegały się jednak błędów. Bardziej aktywna była drużyna przyjezdnych, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Było kilka ładnych akcji indywidualnych - mimo to za każdym razem brakowało wykończenie po jednej i drugiej stronie gry.

To zawodnicy z Wilkowic wyszli na prowadzenie, po oddaniu precyzyjnego strzału z obrębu pola karnego. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Feruga trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego i była to najlepsza okazja bronowian do przerwy.

Po przerwie obraz gry znacząco się zmienił. Rotuz wyszedł na boisko odmieniony i ewidentnie chciał zdobywać bramki. Wilkowice dały się zepchnąć do defensywy, a Rotuz miał kilka sytuacji, w których musieli interweniować obrońcy i bramkarz przyjezdnych. W efekcie ładna wrzutka Jakuba Mencnarowskiego została zamieniona na gola przez Adamczyka, który idealnie uderzył głową.

Rotuz szedł za ciosem, świetnie jednak bronił Zajac. Dopiero w ostatniej akcji meczu po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ferugi perfekcyjnie uderzył nabiegający Jakub Mencnarowski, który po chwili utonął w objęciach całej drużyny, gdyż ten gol dał ważne 3 punkty na starcie ligi.

Rotuz Bronów vs GLKS Wilkowice 2:1 (0:1)
21′ Kasprzycki
68′ Adamczyk
93′ Mencnarowski J.

Rotuz: Miłkowski, Strzelczyk, Bieńko, Zarychta, Mencnarowski J., Świerkot (62′ Zieliński), Pisarek, Wronka (70′ Mencnaroski K.), Feruga, Skęczek, Adamczyk (90′ Gaszczyk)

Wilkowice: Zajac, Śleziak, Kasprzycki (65′ Trybała), Caputa, Kolarczyk, Marek, Marzec, Kępys (80′ Wiewióra), Kubica, Kruczek

mp / czecho.pl

źródło: Rotuz Bronów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

UKS Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj