Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2022
  • 21 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 14890

[FOTO] Problemy na ul. Legionów. Apelują o zamknięcie drogi

Kierowcy nagminnie łamią zakaz przejazdu przez teren budowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów - alarmują nasi czytelnicy. Kilka razy doszło także do sytuacji, kiedy mieszkańcy rejonu, gdzie przeprowadzana jest inwestycja, mieli problemy z wyjazdem ze swoich posesji. Stąd ich apel o całkowite zamknięcie drogi, także dla komunikacji miejskiej.

Samochody jadące przez ul. Legionów w rejonie budowy wiaduktu kolejowego - 25.07-15.08.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Przypomnijmy, 22 lipca rozpoczęła się budowa nowego wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów, obok skrzyżowania z ulica Cmentarną, o czym informowaliśmy w tym artykule. Od tamtej pory przejazd przez ul. Legionów w miejscu budowy jest zamknięty, za wyjątkiem komunikacji miejskiej. Dla pieszych stworzono tymczasowe przejście.

Jednak, mimo zakazu, kierowcy nadal przejeżdżają przez ul. Legionów w miejscu budowy wiaduktu, o czym informowaliśmy tutaj. W związku z tym firma Budimex, wykonawca inwestycji przypomniała, że niezastosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu - w tym przypadku zakazu przejazdu w miejscu realizacji nowego wiaduktu kolejowego - zgodnie z obowiązującemu taryfikatorem mandatów za wykroczenia drogowe grozi mandatem w wysokości od 20 zł do 5 000 zł oraz 5 punktami karnymi. Ponadto w rejonie przeprowadzania inwestycji zapowiedziano częstsze kontrole policji.

Teraz do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który zwrócił uwagę na "nieciekawą" sytuację na ulicy Legionów, w rejonie budowy nowego wiaduktu kolejowego. - Cały czas samochody pchają się pod zakaz. Piszę jako mieszkaniec tej ulicy. Bywa tak, że nie możemy dojechać do własnych posesji. Policja stoi dosłownie w krzakach i wszyscy zawracają, przez co tworzą się gigantyczne korki - napisał czechowiczanin.

- Apelujemy o całkowite zamknięcie tej ulicy, również dla komunikacji miejskiej. Skoro jest to plac budowy, to jakim prawem autobus może na niego wjechać? Żyć się tutaj nie da - dodał mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który podkreślił, że w dni, kiedy turyści wracają z gór, mieszkańcy rejonu są dosłownie "uziemieni".

Dla przykładu w poniedziałek, 15 sierpnia ul. Legionów od skrzyżowania z ulicą Waryńskiego była zupełnie nieprzejezdna. Blokowali ją kierowcy z różnych części Polski, którzy nie wiedzieli o budowie wiaduktu. Ponadto przez ul. Legionów poprowadziła ich nawigacja.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli spółki Budimex, która jest wykonawcą inwestycji polegającej na przebudowie czechowickiego węzła kolejowego, w tym budowy nowego wiaduktu nad ul. Legionów. Czy droga może zostać zamknięta? - Firma Budimex nie może całkowicie zamknąć ul. Legionów - zgodnie z ustaleniami poczynionymi na etapie uzyskiwania zgody na rozszerzenie zakresu remontu/przebudowy obiektu nad ul. Legionów zobowiązaliśmy się do utrzymania komunikacji miejskiej na czas realizacji obiektu - wyjaśnili przedstawiciele Budimexu.

Dodatkowo poinformowano, że wykonawca robót, czyli firma Budimex zwróciła się do administratora serwisu Google Maps w celu aktualizacji danych związanych z zamknięciem ul. Legionów, na potrzeby realizowanej przez nią inwestycji.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na przełomie I/II kwartału 2023 roku.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj