Wiadomości

  • 21 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1274

Niedziela z silnymi opadami deszczu. Pomarańczowy alert IMGW

Za nami:

Dzisiaj (niedziela, 21 sierpnia) w części województwa śląskiego mogą wystąpić silne opady deszczu - miejscami nawet do 80 mm. W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

deszcz, opad, burza, pogoda, ulewa, kalosze
Niedziela z silnymi opadami deszczu. Pomarańczowy alert IMGW


- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 50 mm do 80 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie ma drugi stopień (w trzystopniowej skali) i obowiązuje od godziny 4.00 w niedzielę, 21 sierpnia do godziny 8.00 w poniedziałek, 22 sierpnia w części województwa śląskiego, w tym mieście Bielsko-Biała oraz powiatach bielskim i pszczyńskim.

Dla pozostałego obszaru województwa śląskiego także wydano ostrzeżenia meteorologiczne. Na poniższej mapie zaznaczono powiatu, w których obowiązuje alert drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami (kolor pomarańczowy) oraz pierwszego stopnia przed burzami z gradem (kolor żółty).

Ostrzeżenia meteorologiczne w województwie śląskim - 21.08.2022
Ostrzeżenia meteorologiczne w województwie śląskim - 21.08.2022 · fot. IMGW

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.