czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2050

[FOTO] Na przejeździe przy ul. Kraszewskiego będzie bezpieczniej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Na przejeździe kolejowym przy ulicy Kraszewskiego w Czechowicach-Dziedzicach zamontowano nową sygnalizację oraz monitoring. Zostaną one jednak uruchomione dopiero w przyszłym roku.

Reklama

Nowa sygnalizacja i monitoring na przejeździe kolejowym przy ul. Kraszewskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 23.08.2022 · fot. mp / czecho.pl


O niebezpiecznym przejeździe kolejowym przy ulicy Kraszewskiego w Czechowicach-Dziedzicach pisaliśmy we wrześniu 2020 roku w tym artykule. Jak alarmował nas wtedy jeden z naszych czytelników, zdarzyła się sytuacja, kiedy od zapalenia się sygnalizacji do przejazdu pociągu minęło tylko kilak sekund.

Obecnie sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowym przy ul. Kraszewskiego jest wyłączona, o czym informują stosowne tabliczki. Ponadto pociągi, które przejeżdżają przez ta przeprawę, zmniejszają prędkość do 20 km/h oraz podają sygnały "baczność".

Przejazd kolejowy przy ulicy Kraszewskiego - 23.09.2022 · fot. mp / czecho.pl


W ostatnim czasie na wspomnianym przejeździe kolejowym zamontowano nowe urządzenia. - Dla większego bezpieczeństwa zamontowano nowocześniejsze urządzenia przejazdowe, nowe sygnalizatory oraz monitoring. Z uwagi na prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na węźle czechowickim, urządzenia na przejeździe zostaną uruchomione w II kwartale 2023 r. Do tego czasu, zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa - przejazd został oznakowany, pociągi zwalniają do 20 km/h i podają sygnały baczność - poinformowała portal czecho.pl Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj