czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2007
  • wyświetleń: 1585

Zatrzymali nocnych włamywaczy

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali dwójkę sprawców: 20-letniego Sławomira G. i jego 17-letniego kompana Pawła G., podejrzanych o włamanie do mieszkania.

Reklama

Do zdarzenie doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Reymonta w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcy kopniakiem wyłamali drzwi w mieszkaniu. Splądrowali wnętrze i skradli sprzęt RTV - odtwarzacz DVD i komputer wraz z monitorem, powodując straty w wysokości 3 tysięcy złotych.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. Dzięki skutecznej współpracy z pokrzywdzonymi szybko ustalili ich personalia. Podczas przeszukania mieszkania jednego ze sprawców odnaleziono część skradzionych łupów. Zatrzymano także pasera - 24-letniego Łukasza C.

W trakcie sprawdzeń okazało się, że Paweł G. poszukiwany jest przez jednostkę Policji w Gliwicach, gdyż w wyznaczonym czasie nie stawił się w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Za przestępstwo, którego dopuścili się dwaj włamywacze grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności. Łukasz C. odpowie natomiast za paserstwo - przestępstwo zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności. Dziś Prokurator Rejonowy w Pszczynie zastosował wobec Sławomira G. i Łukasza C. dozór policyjny.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.