czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1335

Kolejne zwycięstwo. Rotuz wywozi trzy punkty z Jaroszowic!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj

Gdy opadł kurz po premierowej wygranej Rotuza na boiskach okręgówki, było trzeba wyjść po raz kolejny na murawę aby potwierdzić, że wygrana z Wilkowicami nie była przypadkiem. Rotuz jechał do Jaroszowic na mecz z drużyną bardzo doświadczoną, jednak samym doświadczeniem nie można wygrywać meczu. Chyba, że to doświadczenie ma sympatyczną twarz Daniela Gaszczyka który potrzebował dwóch minut na boisku aby zdobyć gola "zabijającego" mecz. Ale po kolei...

Reklama

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Kolejne zwycięstwo. Rotuz wywozi trzy punkty z Jaroszowic!


Spotkanie zaczęło się od razu z wysokiego biegu. W pierwszych minutach Rotuz zaskoczył rywala wysokim pressingiem, jednak zespół JUWe poradził sobie z tym i płynnie przeszedł do ataku. Już po kilku minutach w wyniku nerwowych poczynań bronowskiej defensywy, zespół gospodarzy mógł prowadzić i to dwiema bramkami. Jednak piłka nie wpadła do bramki, a Rotuz okrzepł i zaczął grać odpowiedzialnie zarówno w defensywie jak i ofensywie. Mecz zdecydowanie się wyrównał, gospodarze stworzyli kolejne sytuacje bramkowe, jednak już nie na tyle groźne, jak poprzednio. Rotuz również mógł wyjść na prowadzenie po przebojowej akcji Adamczyka, ale niestety zabrakło siły na wykończenie rajdu.

W drugiej połowie to już goście byli drużyną lepszą. Gospodarze co prawda oddali jeszcze kilka strzałów, jednak był niecelne lub blokowane. Przewaga bronowian była widoczna, ale nie kolosalna, dodatkowo rywale słabli z każdą akcją. Mimo to zanosiło się na bezbramkowy remis. Zanosiło, ale się nie udało. Dobrą wrzutkę Ferugi z rzutu rożnego na gola zamienił Jakub Mencnarowski, który świetnie nabiegł na piłkę i potężnie uderzył głową. Od tej chwili przyjezdnym grało się o wiele łatwiej, goście zdecydowanie się odkryli, co w połączeniu z ewidentnym brakiem siły, stworzyło kolejne okazje dla Rotuza. Mimo sytuacji piłka nie chciała wpaść do bramki. Najlepszą okazję ku temu miał Skęczek, jednak uderzył nieczysto piłkę, dzięki czemu z łatwością złapał ją bramkarz.

Gdy już mecz zbliżał się ku końcowi, a trener Kubica bardziej niż zdobywać kolejne gole wolał bronić wyniku, na boisku pojawił się Gaszczyk, aby skraść kilka cennych chwil. Trzeba przyznać, że trener miał nosa, bo już minutę po wejściu na boisko niespodziewanie pierwszy dobiegł do bezpańskiej piłki w polu karnym i wykończył bezbłędnie akcję Klaudiusza Mencnarowskiego. Na boisku zapanowała euforia, a doświadczony wychowanek klubu utonął w objęciach całej drużyny, po czym sędzia zakończył spotkanie. Warty odnotowania jest fakt, że to drugi mecz z rzędu w którym Gaszczyk pojawia się na boisku w końcówce, a Rotuz zdobywa ważnego gola. Przypadek...?

OKS JUWe Jaroszowice vs UKS Rotuz Bronów 0:2
73′ Mencnarowski J.
94′ Gaszczyk

JUWe: Pieczonka, Krzczuk, Józefowicz (46′ Hornik), Gurbisz (70′ Chrząścik), Czupryna (60′ Matysek), Banaś, Braś, Szlosarek, Żytka, Koczy, Cibor (85′ Dryk)

Rotuz: Miłkowski, Mencnarowski J., Świerkot, Bieńko, Dzida, Pisarek (94′ Bialik), Feruga, Skęczek, Strzelczyk (70′ Szczelina A.), Wronka (78′ Mencnarowski K.), Adamczyk (92′ Gaszczyk)

mp / czecho.pl

źródło: Rotuz Bronów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

UKS Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj