Wiadomości

  • 25 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1138

Czy sklep spożywczy w pobliżu może być otwarty w niedzielę?

Materiał partnera:

W ostatnim czasie znacznie zmniejszyła się liczba sklepów spożywczych otwartych w niedzielę. Jeszcze do niedawna mogliśmy udać się na zakupy do hipermarketów, a także o wiele mniejszych placówek, które miały status placówek pocztowych. Prawo się jednak zmieniło. Taki status mogą mieć jedynie sklepy, które osiągają 40% przychodów z usług pocztowych. Czy w takim razie w niedzielę jakikolwiek sklep spożywczy w pobliżu będzie czynny?

Czy sklep spożywczy w pobliżu może być otwarty w niedzielę?


Otwarty sklep spożywczy w niedzielę? To możliwe!Jeśli chcesz zrobić zakupy końcem tygodnia, musisz przygotować się na to, że większe sklepy spożywcze będą zamknięte. Dlatego niestety w niedzielę nie będziesz mógł się wybrać m.in. do Biedronki, Netto czy Lidla. Możesz natomiast skorzystać z usług mniejszych placówek, które znajdują się blisko Ciebie. Jak to możliwe? Choć rząd zaostrzył prawo dotyczące placówek pocztowych, pozostawił furtkę, która pozwala otworzyć sklep spożywczy w niedzielę niehandlową. Otóż w dzień obejmujący zakaz handlu za ladą będzie mógł stanąć właściciel placówki lub jego rodzina.

W niedzielę niehandlową odwiedź najbliższy sklep spożywczy!Otwarty sklep spożywczy znajdziesz bliżej, niż Ci się wydaje. Wielu przedsiębiorców chętnie korzysta z tego, że mogą oni otworzyć sklep spożywczy, jeśli sami zajmą się jego obsługą. Oczywiście na taką opcję mogą zdecydować się wyłącznie posiadacze mniejszych placówek, takich jak właśnie osiedlowe spożywczaki. Czynnym w niedzielę sklepem spożywczym w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania z pewnością będzie Żabka. Te małe markety rozsiane są po całej Polsce, zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach. Można zauważyć je niemal na każdej ulicy czy osiedlu.

Jak znaleźć otwarty sklep spożywczy w niedzielę?Aby znaleźć najbliższy sklep Żabka, możesz użyć Lokalizatora, czyli mapy placówek online. Na tej stronie dostępne są nie tylko informacje odnośnie do lokalizacji, lecz także oferty specjalnej danego sklepu, np. wypieku pieczywa, opcji opłaty rachunków czy zagrania w Lotto. Czy każda Żabka jest czynna w niedzielę? Większość sklepów jest czynna codziennie. Jednak decyzja o otwarciu placówki w niedzielę jest dobrowolna. Dlatego warto dowiedzieć się wcześniej, jak wygląda sytuacja w przypadku konkretnego sklepu. W części sklepów za ladą spotkamy właściciela, a w innych placówkach będziemy mogli zrobić zakupy za pomocą kas samoobsługowych. Należy jednak pamiętać, że wtedy kupno alkoholu czy papierosów nie będzie możliwe.