czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 409

Narzędzia i akcesoria do budowy ścian betonowych

Materiał partnera:

Beton komórkowy jest uznawany za jeden z najłatwiejszych materiałów do budowy domów. Waży stosunkowo niewiele i jest bardzo łatwy w obróbce. Murowanie ścian przy jego pomocy usprawniają przede wszystkim odpowiednie narzędzia i akcesoria murarskie. Żaden inny materiał budowlany nie aż tak szerokiego zaplecza narzędziowego, jak systemy oparte na elementach z betonu komórkowego.

Narzędzia i akcesoria do budowy ścian betonowych


Narzędzia i akcesoria do nanoszenia zaprawyWiększość ścian z betonu komórkowego murowanych jest na zaprawę cienkowarstwową, potocznie zwaną klejową. Co istotne, do jej nanoszenia nie nadają się standardowe kielnie, tego rodzaju prace wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi. Jednym z nich jest skrzynka murarska, nazywana fachowo podajnikiem skrzynkowym. Dobierana ona jest do szerokości muru, jest wyposażona w odpowiedni zasobnik w kształcie prostokątnej skrzynki, w której umieszcza się zaprawę murarską. Przesuwając w przód skrzynkę, pozostawia ona na bloczkach cienką warstwę zaprawy.

Podobnie działają kielnie zębate, które można znaleźć na [url=Narzędzia i akcesoria do nanoszenia zaprawy
Większość ścian z betonu komórkowego murowanych jest na zaprawę cienkowarstwową, potocznie zwaną klejową. Co istotne, do jej nanoszenia nie nadają się standardowe kielnie, tego rodzaju prace wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi. Jednym z nich jest skrzynka murarska, nazywana fachowo podajnikiem skrzynkowym. Dobierana ona jest do szerokości muru, jest wyposażona w odpowiedni zasobnik w kształcie prostokątnej skrzynki, w której umieszcza się zaprawę murarską. Przesuwając w przód skrzynkę, pozostawia ona na bloczkach cienką warstwę zaprawy.

Podobnie działają kielnie zębate, które można znaleźć na https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-murarskie/kielnie. Te także dostępne są w wielu różnych rozmiarach, aby można było je łatwo dostosować do grubości muru. Wysokość zębów w kielni odpowiada zawsze grubości nanoszonej warstwy zaprawy murarskiej. Oczywiście do budowy ścian betonowych przydają się jeszcze inne, standardowe narzędzia murarskie.

Akcesoria i narzędzia do cięcia
Beton komórkowy tnie się najczęściej zwykłą, ręczną piłą płatnicą. Ważne, aby wyposażona ona była w hartowane lub widiowe zęby. Dobrym uzupełnieniem piły będzie prowadnica kątowa. Dzięki niej cięcie bloczków pod kątem 45 lub 90 stopni będzie zdecydowanie łatwiejsze i dokładniejsze. Profesjonalne firmy budowlane zwykle przywożą ze sobą stacjonarne piły taśmowe do tego typu prac. Dzięki nim cięcie dużej ilości bloczków jest zdecydowanie szybsze. Do odcinania wypustów, które znajdują się w bloczkach i ich bocznych krawędziach służy strug. Można go też użyć do szlifowania twardszych bloczków, takich o gęstości od 600 kg/m3. Zbudowany jest z drewna i wyposażony w płaskie ostrza osadzone skośnie.

Jakie narzędzia i akcesoria do żłobienia i szlifowania?
Jeśli warstwa bloczków betonowych nie wchodzi idealnie, to istnieje możliwość ich skorygowania. Wykorzystuje się do tego celu specjalne tarniki. Zbudowane one są z drewna albo tworzywa sztucznego. Od spodu wyposażone są w gruboziarnisty papier ścierny, którego się nie wymienia. W stosunkowo miękkim materiale budulcowym można łatwo zrobić bruzdy, w których następnie umieszcza się przewody elektryczne i rury. Służy do tego ergonomiczna i ręczna bruzdownica zwana rylcem. Otwory pod gniazdka i puszki elektryczne, wycina się wiertarką elektryczną, w której uchwycie osadza się wiertło koronowe lub otwornicę.

Oczywiście to są podstawowe narzędzia, jakie wykorzystuje się do budowy muru z betonu komórkowego. W zależności od potrzeb można stosować inne maszyny i akcesoria, np. do nakładania różnego rodzaju zapraw.]https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-murarskie/kielnie[/url]. Te także dostępne są w wielu różnych rozmiarach, aby można było je łatwo dostosować do grubości muru. Wysokość zębów w kielni odpowiada zawsze grubości nanoszonej warstwy zaprawy murarskiej. Oczywiście do budowy ścian betonowych przydają się jeszcze inne, standardowe narzędzia murarskie.

Akcesoria i narzędzia do cięciaBeton komórkowy tnie się najczęściej zwykłą, ręczną piłą płatnicą. Ważne, aby wyposażona ona była w hartowane lub widiowe zęby. Dobrym uzupełnieniem piły będzie prowadnica kątowa. Dzięki niej cięcie bloczków pod kątem 45 lub 90 stopni będzie zdecydowanie łatwiejsze i dokładniejsze. Profesjonalne firmy budowlane zwykle przywożą ze sobą stacjonarne piły taśmowe do tego typu prac. Dzięki nim cięcie dużej ilości bloczków jest zdecydowanie szybsze. Do odcinania wypustów, które znajdują się w bloczkach i ich bocznych krawędziach służy strug. Można go też użyć do szlifowania twardszych bloczków, takich o gęstości od 600 kg/m3. Zbudowany jest z drewna i wyposażony w płaskie ostrza osadzone skośnie.

Jakie narzędzia i akcesoria do żłobienia i szlifowania?Jeśli warstwa bloczków betonowych nie wchodzi idealnie, to istnieje możliwość ich skorygowania. Wykorzystuje się do tego celu specjalne tarniki. Zbudowane one są z drewna albo tworzywa sztucznego. Od spodu wyposażone są w gruboziarnisty papier ścierny, którego się nie wymienia. W stosunkowo miękkim materiale budulcowym można łatwo zrobić bruzdy, w których następnie umieszcza się przewody elektryczne i rury. Służy do tego ergonomiczna i ręczna bruzdownica zwana rylcem. Otwory pod gniazdka i puszki elektryczne, wycina się wiertarką elektryczną, w której uchwycie osadza się wiertło koronowe lub otwornicę.

Oczywiście to są podstawowe narzędzia, jakie wykorzystuje się do budowy muru z betonu komórkowego. W zależności od potrzeb można stosować inne maszyny i akcesoria, np. do nakładania różnego rodzaju zapraw.