czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1646

GDDKiA doświetli 10 przejść dla pieszych w Czechowicach-Dziedzicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na doświetlenie przejść dla pieszych na drogach krajowych na terenie województwa śląskiego. Realizacja umów powinna potrwać do pięciu miesięcy. Wartość tych inwestycji to prawie 20 mln zł. W ramach jednego z zadań doświetlonych zostanie 10 przejść w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

GDDKiA doświetli 10 przejść dla pieszych w Czechowicach-Dziedzicach
GDDKiA doświetli 10 przejść dla pieszych w Czechowicach-Dziedzicach · fot. GDDKiA


Przetarg na doświetlenie przejść dla pieszych na drogach krajowych w województwie śląskim obejmuje w sumie dziewięć zadań. Jak informuje GDDKiA, inwestycje, które będą przeprowadzane w Czechowicach-Dziedzicach, są zawarte w zadaniu siódmym.

- Obejmuje ono łącznie 18 miejsc. Większość na DK-1: jedno w Piasku, cztery w Pszczynie, trzy w Goczałkowicach, dziesięć w Czechowicach-Dziedzicach oraz jedno w ciągu DK-52 w Kozach. To zadanie za 3 094 660 zł zrealizuje Tioman Group z Ostaszewa - wyjaśnia GDDKiA.

Realizacja tej i kolejnych inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest możliwa dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Głównym celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar.  

Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK), pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach PBDK. 

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.