Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3908

W ogródku spalał... pościel. Zdradziło go kurze pierze w ognisku

W poniedziałek, 22 sierpnia po godzinie 14.00 dyżurny czechowickiej straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania odpadów w ogródku "na powierzchni ziemi" przy ulicy Wodnej w Czechowicach-Dziedzicach. Pod wskazany adres został wysłany patrol, który zlokalizował miejsce po sporym zadymieniu okolicy.

W ogródku palił...  pościel. Zdradziło go kurze pierze w ognisku
W ogródku spalał... pościel. Zdradziło go kurze pierze w ognisku · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Gdy funkcjonariuszy zobaczył właściciel posesji - zaczął szybko gasić ognisko, co powodowało jeszcze większe zadymienie. Gdy strażnicy zbliżyli się do paleniska zauważyli niespalone kurze pierze i niedopalone kawałki materiału. Sprawca, 55-letni mężczyzna oświadczył strażnikom, że spala poduszki, ponieważ nie ma co z nimi zrobić - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

- Strażnicy przeprowadzili z mężczyzną długą rozmowę na temat możliwości zutylizowania takich odpadów na PSZOK lub oddania potrzebującym. Mężczyzna nie przyjmował do wiadomości informacji dotyczących zakazu spalania i szkodliwości takiego działania na środowisko - dodaje czechowicka SM.

Za popełnione wykroczenie z artykułu 191 Ustawy o odpadach strażnicy nałożyli na 55-latka wysoki mandat karny.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.