czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2940

Czechowickie kino Świt zaprezentowało repertuar na wrzesień

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Za nami:

We wrześniu w czechowickim kinie Świt będziemy mogli obejrzeć takie filmy, jak "Szczęścia chodzą parami", "Johhny"" czy też "Orlęta. Grodno '39". Nie zabraknie również tradycyjnych seansów w ramach DKF "Puls". Repertuar kina oraz opisy filmów możecie sprawdzić w rozwinięciu artykułów.

Reklama

Kino świt
Polskie i światowe hity we wrześniu w kinie Świt · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Repertuar kina Świt - wrzesień 20221 września
18.00 A ONI DALEJ GRZESZĄ, DOBRY BOŻE (franc./15)
20.00 GRECKIE WAKACJE (RPA/12)

2-7 września
16.15 PIES W ROZMIARZE XXL (USA/b.o.)
18.00 SZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI (pol./12)
20.00 KRYPTONIM POLSKA (pol./12)

8 września
20.15 DKF

9-14 września
16.15 JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM (ang./7)
18.00 ORLĘTA. GRODNO ’39 (pol./12)
20.00 SZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI

15 września
16.15 JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM
18.00 ORLĘTA. GRODNO ’39
20.00 DKF

16-17 września
16.00 ORLĘTA. GRODNO ’39
18.00 ZOŁZA (pol./12)
20.00 ZOŁZA

18 września
14.30 ANRE RIEU: Niech znów nastaną szczęśliwe dni.
18.00 ORLĘTA. GRODNO ’39
20.00 ZOŁZA

19-21 września
16.00 ORLĘTA. GRODNO ’39
18.00 ZOŁZA
20.00 ZOŁZA

22 września
16.00 ORLĘTA. GRODNO ’39
18.00 ZOŁZA (pol./12)
20.00 DKF

23 września
16.00 JOHNNY (pol./13)
18.00 JOHNNY
20.00 POWODZENIA, LEO GRANDE (ang./18)
22.15 THE TWIN (fin./15)

24-25 września
16.00 JOHNNY
18.00 JOHNNY
20.00 POWODZENIA, LEO GRANDE (ang./18)

26-30 września - XII KONKURS AKORDEONOWY IM. ANDRZEJA KRZANOWSKIEGO

26 września
16.00 JOHNNY
18.00 JOHNNY

27 września - nieczynne

28 września
19.00 JOHNNY

29 września
20.30 DKF

30 września
19.30 JOHNNY
21.30 IO (pol.,wł./15)

PIES W ROZMIARZE XXL MARMADUKE

USA 2022, 88 min.
Reżyseria: Mark A.Z. Dippe, Youngki Lee.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

Marmaduke to pies kanapowy, który wyrósł na dużego zwierza daleko wykraczając poza rozmiary standardowej kanapy. Z jednej strony uwielbia zabawę i kłopoty, ale w głębi serca czuje się odpowiedzialny za swoich opiekunów, których kocha najmocniej na świecie. Pewnego dnia seria jego wygłupów w postaci filmu video trafia do Internetu i w błyskawicznym tempie czyni go sławnym. Wielkim psem o jeszcze większym sercu zaczyna interesować się światowej sławy treser, który stawia sobie za punkt honoru nauczenie czworonoga akrobatycznych sztuczek i żelaznej dyscypliny. Życiem Marmaduke’a i jego ludzkiej rodziny zawładnie świat pokazów psów rasowych oraz cała masa zadzierających do góry swoje mokre nosy psich ślicznotek.

SZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI

Polska 2022, 100 min.
Reżyseria: Bartosz Prokopowicz. Wykonawcy; Michał Żurawski, Weronika Książkiewicz, Aleksandra Domańska, Antoni Królikowski.

Malwina, przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie, wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek.

KRYPTONIM POLSKA

Polska 2022, 100 min.
Reżyseria: Piotr Kumik. Wykonawcy: Maciej Musiałowski, Borys Szyc, Antoni Królikowski.

Gdyby nie kontuzja, Staszek byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana. Ona zaś - aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.​

ORLĘTA. GRODNO ’39

Polska 2022, 104 min.
Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz. Wykonawcy: Feliks Matecki, Jowita Budnik, Bartek Topa, Antoni Pawlicki.

Orlęta. Grodno ‘39 to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych. 17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski. 20 września planuje zająć Grodno. Obrońcy miasta rozpoczynają beznadziejną, heroiczną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.

JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM BLAZING SAMURAI

Wlk. Brytania/Chiny/USA 2022, 97 min.
Reżyseria: Mark Koetsier, Rob Minkoff, Chris Bailey.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Uparty z niego zwierzak, więc przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego wojownika. Idzie mu całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze gotowy, gdy przychodzi chwila próby. Legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, przypływa na wyspę, by przegnać z niej wszystkie koty, kotki i kocięta. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom.

JOHNNY

Polska 2022, 119 min.
Reżyseria: Daniel Jaroszek. Wykonawcy: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Anna Dymna.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

ZOŁZA

Polska 2022, min.
Reżyseria: Tomasz Konecki. Wykonawcy: Małgorzata Kożuchowska, Artur Żmijewski, Zofia Domalik, Anna Dymna.

Zołza to komedia opowiadająca historię najbardziej wpływowej kobiety w branży filmowej, scenarzystki i producentki, Anny Sobańskiej. Powszechnie znana jako Królowa Seriali, jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Decyduje, kto będzie na szczycie, a kto spadnie na samo dno. Do czasu, gdy niespodziewanie sama staje przed wyzwaniem życia. Zołza to przebojowa komedia. W drugiej warstwie to jednak opowieść o odkrywaniu tego, co w życiu najcenniejsze. Skrzy dowcipem i radością życia, niespodziewanie zderzając nas z najprawdziwszymi, głębokimi emocjami.

POWODZENIA, LEO GRANDE GOOD LUCK TO YOU, LEO GRANDE

Wlk. Brytania 2022, min.
Reżyseria: Sophie Hyde. Wykonawcy: Emma Thompson, Daryl McCormack, Isabella Laughland.

Nancy Stokes, emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego - swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande. W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

IO

Polska/Włochy 2022, 87 min.
Reżyseria: Jerzy Skolimowski. Wykonawcy: Sandra Drzymalska, Isabelle Huppert, Lorenzo Zurzolo.

Nagroda Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes 2022.

IO to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina. Historia IO za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny - manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Ten portret zbiorowy, który jednak nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

DKF PULS  • 8 września 20.15 CICHA ZIEMIA (Polska/Czechy/Włochy)
  • 15 września 20.00 PO MIŁOŚĆ/POUR L’AMOUR (Polska)
  • 22 września 20.00 NINJABABY (Norwegia)
  • 29 września 20.30 ILUZJA (Polska)


Karnet 50 zł
Karnet wrzesień-grudzień upoważnia do zakupu biletów w cenie 4 zł.
Bilety na wybrany film 13 zł.

CICHA ZIEMIA

Polska/Czechu/Włochy, 113 min.
Reżyseria: Aga Woszczyńska. Wykonawcy: Dobromir Dymecki, Agnieszka Żulewska, Jean-Marc Barr.

Tytułowa cisza nie ma w sobie nic sielskiego, choć akcja filmu rozgrywa się w wakacje, na włoskiej wyspie, gdzie wynajmują dom z widokiem Anna i Adam. Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i równie szczelnie zamknięte oczy gwarantują im ochronę przed kontaktem z rzeczywistością - do czasu, gdy odkryją, że w posiadłości nie działa basen. Usterka, której natychmiastowej naprawy żądają, niebezpiecznie rozszczelni jednak ich strefę komfortu, powodując przeciek, którym do wygodnego, zautomatyzowanego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć. A błoga cisza okaże się zwykłą zmową milczenia.

PO MIŁOŚĆ/POUR L’MOUR

Polska 2021, 90 min.
Reżyseria: Andrzej Mańkowski. Wykonawcy: Jowita Budnik, Artur Dziurman, Mamadou Ba.

Marlena zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża Zbigniewa. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca Marlenie poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie z nią związku... Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i dotyka problemu przemożnego dziś wpływu nowych technologii na życie ludzi.

NINJABABY

Norwegia 2022, 103 min.
Reżyseria: Yngvild Sve Flikke. Wykonawcy: Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi.

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu imieniem Rakel, jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma jednak zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza że dziewczyna wcale nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka. Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o "problemie" dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać. Nie tylko za sprawą rosnącego brzucha bohaterki, ale stając się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim niezwykle zabawnym.

ILUZJA

Polska 2022, 90 min.
Reżyseria: Marta Mironowicz. Wykonawcy: Agata Buzek, Marcin Czarnik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny i jej męża. Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku. Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj