Wiadomości

  • 30 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 991

Jak wybrać kalendarz?

Materiał partnera:

Kalendarze firmowe pomagają zorganizować czas, rozplanować obowiązki oraz zapamiętać terminy najważniejszych spotkań i wydarzeń. Oczywiście nie ma przeszkód, aby korzystać z nich także w celu organizacji spraw prywatnych. Dziś istnieje możliwość dopasowania kalendarzy na swoją miarę. Jaki model będzie najlepszy? Kiedy sprawdzają się kalendarze książkowe, a kiedy ścienne lub biurkowe? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak wybrać kalendarz?


Kalendarze książkowe - zawsze w zasięgu rękiIch popularność nie słabnie i wciąż należą do najchętniej wybieranych kalendarzy firmowych. Zwłaszcza, że dają duże możliwości personalizacji. Są też doskonałym pomysłem na gwiazdkowy lub noworoczny upominek dla pracowników i ważnych kontrahentów. Rozmieszczenie kalendarium na stronach (kalendarze dzienne lub tygodniowe), kolor i projekt okładki, miejsce na notatki, strony z rozpiskami najważniejszych telefonów, odległości, miar, a nawet takie detale, jak sposób zamykania - wszystko to można samodzielnie wybrać spośród dostępnych wzorów. Kwestią wartą przemyślenia jest także format. Klasycznym wyborem jest w tym przypadku kalendarz A5, ponieważ bez problemu mieści się w każdej teczce czy większej torebce damskiej i można zawsze go mieć przy sobie. Jednocześnie ma dużo miejsca na zapiski. Taka wielkość nie zawsze się jednak sprawdza. Jeśli robisz dużo notatek i jednocześnie oczekujesz, że będą przejrzyste i czytelne, a z kalendarza korzystasz głównie stacjonarnie, wówczas lepszą opcją może okazać się format B5. Minimaliści, którzy chcą, aby kalendarz był przede wszystkim lekki i kompaktowy, a miejsce na zapiski może być ograniczone, bardziej docenią mniejsze formaty, takie jak A6 lub B6. Takie niewielkie kalendarze książkowe to także dobry pomysł na firmowy gadżet upominkowy.

Kalendarze ścienne - niezbędne w każdym biurzeDni mijają tak szybko, że łatwo pogubić się w datach. Dlatego w każdym biurze warto powiesić kalendarz ścienny, aby mieć w zasięgu wzroku rozpiskę dni bieżącego miesiąca czy kwartału. Taki gadżet można i warto spersonalizować, ozdobić firmową grafiką, grupowym zdjęciem pracowników albo po prostu pięknego krajobrazu. Czasami to właśnie grafika odgrywa główną rolę - tak jest w przypadku kalendarzy plakatowych. Popularniejsze i bardziej praktyczne są jednak kalendarze ścienne z miesięcznymi kalendariami i okienkiem na plastikowym pasku, który służy do zaznaczania bieżącej daty. Wśród dostępnych opcji znajdziesz kalendarze jednodzielne, czyli pokazujące tylko jeden miesiąc, trójdzielne, pokazujące kwartał (miesiąc poprzedni, bieżący oraz nadchodzący) oraz czterodzielne, czyli podzielone na cztery miesiące. Choć ich podstawową funkcją jest po prostu możliwość szybkiego sprawdzenia daty, nie ma przeszkód, aby robić na planszach drobne notatki - zaznaczać spotkania lub ważne wydarzenia. Szeroki wybór modeli pozwala na dobranie kalendarza idealnie dopasowanego do potrzeb pracowników.

Kalendarze biurkowe - osobisty pomocnik każdego pracownikaNa efektywną pracę składa się wiele aspektów. Bardzo ważnym jest bez wątpienia porządek, który dotyczy organizacji obowiązków i utrzymania ładu w najbliższym otoczeniu. Biurko zagracone papierami, notatnikami, luźnymi kartkami - to sceneria, która raczej nie sprzyja skupieniu i sprawnej realizacji zadań. Dlatego tak cennym gadżetem w każdej firmie są kalendarze biurkowe. Wyróżniamy dla podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich to tak zwane piramidki - kalendarz jest ustawiony pionowo i możesz mieć go zawsze w zasięgu wzroku. Rodzaj drugi to biuwary - duże kalendarze, pełniące rolę podkładów na biurko. Mają rozpiskę wszystkich miesięcy w roku i dużo przestrzeni na notatki. Stanowią więc idealną opcję dla osób, które często na szybko coś zapisują (na przykład podczas rozmów telefonicznych) i nie chcą za każdym razem szukać notesu czy kartki. W ten sposób zanotowana informacja na pewno się nie zgubi. Na notatniku można też zamieszczać proste mapy myśli czy pomysły, aby nie zdążyły ulecieć z głowy.

Jak widzisz, kalendarze firmowe to szeroki i ciekawy temat. Dla pracowników i kontrahentów są natomiast miłym prezentem, dzięki któremu firma będzie budziła ciepłe skojarzenia. Wciąż wahasz się, jaką opcję wybrać na nadchodzący rok? Odwiedź naszą stronę i znajdź kalendarze oraz gadżety, które spełnią Twoje oczekiwania i pozytywnie wpłyną na wizerunek przedsiębiorstwa.