Wiadomości

  • 3 września 2022
  • 5 września 2022
  • wyświetleń: 7013

[WIDEO] Drogi przejazd na czerwonym świetle

Ku przestrodze przedstawiamy materiał wideo nagrany na ul. Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Zdecydowanie odradzamy tego typu pomysły, które widać na poniższym filmie. Jeśli do kogoś nie przemawiają aspekty bezpieczeństwa, to przypomnijmy, że wedle aktualnych przepisów przejazd na czerwonym świetle przez torowisko to mandat w kwocie 2000 zł (nie mniej i nie więcej - stała kwota).Tyczy się to zarówno pojazdów samochodowych, motocykli jak i rowerzystów. Co ciekawe taki sam mandat otrzyma również pieszy, który zdecyduje się przejść przez torowisko na czerwonym świetle. To jedno z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym, stąd tak wysoka grzywna.

Warto nadmienić, że jeśli w pobliżu nie widać radiowozu, nie oznacza to uniknięcia odpowiedzialności. Przejazdy kolejowe są monitorowane, a wedle naszej wiedzy, zarządca infrastruktury chętnie przekazuje nagrania organom ścigania. Trzeba pamiętać także, że po przejechaniu pociągu, należy zaczekać do momentu, aż zgasną sygnalizatory. Rogatki podniesione ku górze to za mało.

mp, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.