Wiadomości

  • 1 września 2022
  • wyświetleń: 551

Gdzie kupić ubrania robocze dla każdej branży?

Materiał partnera:

Pracodawca powinien zapewnić pracownikom odzież roboczą, jeśli odzież własna w pracy może ulec zniszczeniu lub ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne i dla bezpieczeństwa. Duży wybór odzieży roboczej znajdziemy w hurtowniach BHP, a online możemy dokonać wygodnych zakupów bez wychodzenia z domu. Co warto wiedzieć o kupowaniu i konieczności dostarczania pracownikom odzieży roboczej? Podpowiadamy w artykule!

Silesia


Ubrania robocze — kiedy wymagane?Ubrania robocze określone przepisami prawa są wymagane kiedy ‘’odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu bądź ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa i higieny pracy". Z kolei już rodzaj odzieży i częstotliwość jej wymieniania jest ustalana indywidualnie w zakładzie pracy. Ciekawostką jest, że pranie czyszczenie czy odkażanie odzieży, którą pracownik nosi na takich stanowiskach lezy po stronie pracodawcy. Najczęściej jednak zadanie to jest zlecane pracownikom, a w zamian za poniesione koszty związane z czyszczeniem tej odzieży wypłacany jest pracownikom ekwiwalent pieniężny. Kolejną ważną kwestią jest to, że ubrania robocze BHP dostarczane pracownikom nie musi być nowa, wyjątkiem jest obuwie robocze oraz bielizna. Dostarczane przez pracodawcę ubrania robocze wciąż stanowią własność pracodawcy. Po zakończeniu stosunku pracy do oddania odzieży zazwyczaj dochodzi, gdy dotyczy odzieży wierzchniej i rzeczy takich jak gogle spawalnicze, fartuchy chemiczne, nakolanniki brukarskie, czy odzież ostrzegawcza dla drogowców.

Ubrania robocze — czym się różnią od zwykłych ubrań?Ubrania robocze są specjalistycznie dostosowane do konkretnych warunków panujących w danej branży. Dzięki temu łatwiej odnajdziemy kategorię, której szukamy. Odzieży roboczej BHP jest sporo, ponieważ jest sporo miejsc pracy, w których taka odzież jest wymagana. Na przykład wszędzie tam, gdzie stopy pracowników narażone są na uderzenia, kontakt z gorącem lub wodą, powinno być zastosowane odpowiednie obuwie robocze. Jest to tak samo ważne w przypadku budowlańców, gdzie często stopy narażone są na uszkodzenia, jak i w przypadku elektryków, którzy powinni mieć odpowiednie obuwie nieprzewodzące prądu. Wszystkie te czynniki mają jeden cel — zapewnienie pracownikowi jak najlepszych warunków do pracy i zmniejszenie prawdopodobieństwa urazów w czasie wykonywania prac.

Ubrania robocze najlepiej z hurtowni BHPUbrania robocze można zakupić również przez internet, bez wychodzenia z domu. Może to być dużym ułatwieniem, a jak wiadomo — pracodawcom czasu wciąż brakuje. Nie ma już dziś potrzeby, by udać się osobiście do sklepu stacjonarnego, gdzie pomimo wydatku energii i czasu możemy nie znaleźć ubrań roboczych, których szukamy lub czegoś zabraknie. Na szczęście kontakt z hurtownią BHP przez internet może pomoc rozwiązać ten problem. Można w ten sposób ze spokojem przejrzeć asortyment i wybrać najlepsze i najbardziej korzystne opcje, a w razie pytań i wątpliwości zadzwonić lub napisać i dopytać obsługę o więcej. Zwykle takie hurtownie oferują również korzystniejsze ceny.