Wiadomości

  • 1 września 2022
  • wyświetleń: 777

Jak sprawdzić czy kancelaria od kredytów we frankach jest dobra?

Materiał partnera:

W Polsce wiele różnych podmiotów zajmuje się pomocą w sprawach frankowych. Robią to m.in, firmy prawnicze czy same kancelarie adwokackie lub radców prawnych. Osoby, które kiedyś zaciągnęły kredyt frankowy, obecnie borykają się z wieloma problemami z jego spłatą, wynikających m.in. z bardzo wysokiego kursu. Aby móc przed sądem ubiegać się o podważenie podpisanej, często wadliwej umowy, warto podjąć współpracę z kancelarią, która ma doświadczenie w sprawach frankowych. Sprawdź, w jaki sposób zweryfikować daną kancelarię i jak nie dać się namówić na usługi pierwszego lepszego podmiotu.

Jak sprawdzić czy kancelaria od kredytów we frankach jest dobra?


Weryfikacja kancelarii frankowych - jak to zrobić?Warto zacząć od podstawowych informacji, które pomogą nam skutecznie zweryfikować dotychczasowe doświadczenie kancelarii. Co wyróżnia najlepsze kancelarie? Warto skupić się na tych kilku ważnych aspektach:

- w sposób transparentny informują o wyrokach w sprawach, które prowadzą

Tylko profesjonalne i doświadczone Kancelarie Frankowe czy to na swoich stronach czy blogach na bieżąco informują, jakie zapadały wyroki w sprawach frankowych, jak dokładnie przebiegał cały proces, a także podają sygnatury konkretnych spraw, a nawet wstawiają skany wyroków, tak, aby każdy zainteresowany klient mógł się z nimi zapoznać oraz zobaczyć, z jaką skutecznością kancelaria takie sprawy prowadzi.

Oprócz tego potencjalny klient może również sprawdzić, ile mniej więcej trwa taki sądowy proces, a także jaką taktykę przyjęła kancelaria, aby skutecznie dochodzić unieważnienia umowy frankowej. Ze skanu wyroków można dowiedzieć się również co postanowił sąd - czy umowa została całkowicie unieważniona, czy może odfrankowiona.

Jeśli kancelaria nie publikuje jawnie swoich wyroków lecz przesyła je jedynie w prywatnych e-mailach koniecznie zweryfikuj czy to faktycznie jej wygrane. Możesz to zrobić poprzez wpisanie sygnatury sprawy w wyszukiwarkę Google i sprawdzenie czy dane sprawy nie wyświetlają się na stronach innych kancelarii. Jeśli zauważysz, że tak jest - zweryfikuj która kancelaria faktycznie uzyskała wyrok.

- wygrały wiele spraw frankowych

Wybierając Kancelarie Frankowe warto również sprawdzić, ile spraw prowadziła. Te najlepsze na swoim koncie mają nawet kilkaset wygranych, a sprawami frankowymi zajmują się już od 2013-2015 roku. Lata doświadczeń pozwalają kancelariom na wybór najlepszej strategii gwarantującej wygranie sprawy. Doświadczone kancelarie, do których warto zwrócić się po pomoc, wygrały już ponad 400 procesów z bankami. Niektóre kancelarie na bieżąco podają, jaka ilość spraw została pozytywnie zakończona.

- pomagają Frankowiczom na terenie całej Polski

Najlepsze kancelarie nie ograniczają się tylko do 1 miasta czy regionu. Z powodzeniem prowadzą sprawy przed sądami w całej Polsce. To istotne z perspektywy klienta, gdyż może on wybrać najlepszą kancelarię mającą swoją siedzibę w innym mieście. Bez problemu kancelaria z Gdańska poprowadzi sprawę osoby z Warszawy. Chcąc wygrać sprawę warto nawiązać współpracę z doświadczoną kancelarią, nawet z innego miasta, niż wybrać kancelarię bliżej nas, ale zajmującą się inną dziedziną prawa.

- pracują sami, bez pośredników, stowarzyszeń itd.

To bardzo ważne. Do najlepszych kancelarii w kraju klienci zgłaszają się sami - osoby pośredniczące są im więc zbędne. Klienci zgłaszają się do kancelarii dzięki dobrym opiniom oraz po zapoznaniu się z efektami ich pracy. Kancelarie nie uczestniczą również w żaden sposób w działaniach stowarzyszeń czy fundacji, które oferują bezpłatną pomoc.

- zajmują się sprawami frankowymi przynajmniej 6 lat i jest to ich jedyna specjalizacja

Dużo nowych, niedoświadczonych kancelarii czy też innych podmiotów powstało po przełomowym dla Frankowiczów wyroku TSUE z 2019r. To właśnie wtedy osoby z kredytami we frankach zaczęły starać się o unieważnienie zawartych umów przed sądami. Niektóre kancelarie, chcąc skorzystać z okazji, zaczęło zajmować się właśnie sprawami frankowymi, pomimo, iż wcześniej zajmowały się czymś zupełnie innym. Takie podmioty często jednak nie posiadają odpowiedniego doświadczenia.

Jeśli chcemy mieć pewność, że kancelaria ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw, to warto znaleźć taką, która pomaga Frankowiczom od minimum 6 lat. Te lata doświadczeń mają duże przełożenie na ilość wygranych spraw, a kancelarie mają świetnie przygotowaną taktykę do procesowania się z bankiem.

Podwyższeniem szans na wygranie sprawy jest współpraca z taką kancelarią, której jedyną specjalizacją są właśnie sprawy frankowe. Dzięki temu prawnicy mogą w 100% skupić się na jednym, wąskim zagadnieniu, śledzić na bieżąco wyroki i doskonalić się w prowadzeniu takich spraw.

- na swoich stronach zamieszczają sylwetki konkretnych prawników, specjalistów w sprawach frankowych

Profesjonalne kancelarie chcą, aby ich klient w transparentny sposób miał dostęp do informacji, kto konkretnie prowadzi sprawy frankowe. Pozwala to na zidentyfikowanie doświadczenia takich osób.
Prawnicy to osoby specjalizujące się w prowadzeniu spraw frankowych, mogące pochwalić się przynajmniej kilkuletnim stażem.

Jakich kancelarii dla Frankowiczów unikać?Na rynku swoje usługi oferuje też wiele podmiotów, na które należy uważać. Przede wszystkim warto unikać takich kancelarii, które nie publikują na swoich stronach wyroków, nie informują o wygranych sprawach i nie przedstawiają publicznie prawników.

Należy też uważać na stosunkowo młode podmioty, a zwłaszcza te, które swoją działalność rozpoczęły po październiku 2019r. Nie warto również podejmować współpracy z kancelariami, które za swój największy sukces uważają zabezpieczenia roszczeń, a nie faktyczne umorzenia umów.

Dobra kancelaria sama przyciąga klientów - te, które możemy znaleźć w porównywarkach czy też takie, które dość mocno się reklamują, raczej nie są godne zaufania.


Szukając kancelarii frankowej na własną rękę, w internecie, należy uważać na opinie. Wiarygodna opinia to taka, która podpisana jest imieniem i nazwiskiem konkretnej osoby. Anonimowe, wystawione w krótkim odstępie czasu opinie raczej nie świadczą dobrze o kancelarii.

Jak działają mało doświadczone kancelarie?

Kancelarie mało doświadczone są w stanie zrobić dużo, aby pozyskać klienta. Między innymi przypisują sobie wygrane sprawy innych kancelarii. Oprócz tego, zamiast skupić się na własnej pracy i budowaniu swojego wizerunku, poświęcają czas na krytykowanie konkurencji.

Warto też pamiętać, że takie małe kancelarie zabezpieczenie roszczeń nazywają sukcesem, co w rzeczywistości nie zamyka sprawy i nie gwarantuje jej wygrania. Nieświadomi klienci mogą się na to nabrać, a taki podmiot wykorzysta ich niewiedzę.

Szukając dobrej kancelarii, warto sprawdzić, ile lat działa, jakie ma sukcesy na swoim koncie, czyli ile umów udało jej się unieważnić lub odfrankowić, czy ma prawdziwe opinie oraz poznać jej prawników.

Źródło:

portal partnerski BiznesNews24.pl

https://biznesnews24.pl/jak-sprawdzic-doswiadczenie-kancelarii-od-sprawy-kredytu-we-frankach/