Wiadomości

  • 9 września 2022
  • wyświetleń: 939

Leasing bez BIK i KRD - który wybrać?

Czy jednorazowy incydent z niespłaconą w terminie ratą kredytu lub kilka zaległych rachunków za telefon muszą przekreślać szansę na rozwój działalności gospodarczej? Niekoniecznie, o ile przedsiębiorca znajdzie firmę oferującą tzw. leasing bez bik i krd.

Marcin Balana


Leasing z komornikiem - czy to możliwe?


Zanim klient złoży wniosek leasingowy, musi zdać sobie sprawę, że podmiot finansujący najpewniej "prześwietli" go w rejestrach dłużników. To standardowe środki ostrożności, dzięki którym leasingodawca może zweryfikować wiarygodność (a tym samym wypłacalność) klienta.
Jakie rejestry sprawdza leasingodawca? Oto podstawowe bazy:
  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK)
  • Krajowy Rejestr Długów (KRD)
  • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG InfoMonitor)
  • Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych ( BRKN)
  • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (ERIF BIG)


Rejestry zawierają różne dane. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o zadłużeniach w bankach, SKOK-ach oraz firmach pożyczkowych. Z kolei Krajowy Rejestr Długów informuje o zobowiązaniach wobec instytucji finansowych oraz powstałych w innych sektorach gospodarki (np. rachunki za media i telefon, zadłużenia w branży budowlanej, paliwowej, spożywczej i farmaceutycznej). Baza ta zawiera również dane o zadłużeniach sądowych oraz postępowaniach windykacyjnych.

Najlepsza firma leasingowa dla zadłużonychJak wybrać leasingodawcę przy skomplikowanej historii kredytowej? Ważnym kryterium jest informacja, czy dany podmiot weryfikuje klienta w rejestrach dłużników. Jeżeli tak, uzyskanie leasingu będzie znacznie trudniejsze niż w przypadku osób/firm mających "czystą kartę". Wprawdzie leasingodawca może rozpatrzyć wniosek pozytywnie, niemniej leasing z komornikiem nie będzie tani - wysokość raty jest wprost proporcjonalna do ryzyka inwestycji.

Można jednak znaleźć "leasing bez BIK i KRD", czyli firmę, która nie sprawdza swoich klientów w rejestrach dłużników. Do takich firm należy Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. z siedzibą w Krakowie. Instytucja wyznaje przy tym zasadę "minimum formalności", a klient otrzymuje samochód w ciągu 3 dni od podpisania umowy. Jest to szczególnie ważne dla tych przedsiębiorców, którzy przez złą historię kredytową stracili mnóstwo czasu na znalezienie instytucji gotowej do udzielenia im wsparcia.

Leasing bez BIK i KRD - na co zwrócić uwagę?Leasing to jedna z najkorzystniejszych form finansowania dla firmy. Nie wolno jednak zapominać, że jest to kolejne zadłużenie, a raty leasingu nie mogą być nadmiernym obciążeniem dla budżetu firmy. Zaległości w spłacie mogą zakończyć się odebraniem przedmiotu leasingu (np. samochodu), a także naliczeniem kosztów dodatkowych (np. za wznowienie umowy, odsetki, koszty windykacji). Przy kalkulacji leasingu należy wziąć pod uwagę m.in. wysokość i liczbę rat leasingowych oraz koszt ubezpieczenia.

Choć leasing bez BIK i KRD brzmi kusząco, trzeba realnie ocenić swoją gotowość do przestrzegania zapisów umowy leasingowej. Oczywiście nie ma dwóch takich samych historii kredytowych, dlatego warto szukać firm z indywidualnym podejściem do klienta - a do takich należy wspomniany wcześniej Internetowy Fundusz Leasingowy S.A.

Poza zwykłym leasingiem operacyjnym firma oferuje również leasing zwrotny. Jest to szczególna forma finansowania, w której klient najpierw sprzedaje firmie leasingowej środek trwały (np. samochód), a następnie wynajmuje go w ramach leasingu. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wsparcie finansowe i rozwijać firmę bez kolejnego zadłużenia. Leasing zwrotny jest korzystny zwłaszcza dla tych osób, które mają już inne zobowiązania lub obawiają się, że zwykły leasing mógłby zachwiać płynnością finansową ich firmy.

O leasing bez BIK i KRD pytają również młodzi przedsiębiorcy. Kredyt zaciągnięty na założenie firmy, który idzie w parze z młodym wiekiem i brakiem doświadczenia w biznesie, często przekreśla szansę na powiększenie floty samochodowej. Również tutaj z pomocą przychodzi Internetowy Fundusz Leasingowy S.A., który współpracuje ze start-upami i początkującymi firmami.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://iflsa.pl/ oraz
  • dzwoniąc pod numer: +48 575 202 626
  • pisząc e-mail na adres: biuro@iflsa.pl

Reklama