Wiadomości

  • 4 września 2022
  • 13 września 2022
  • wyświetleń: 12524

[FOTO] Za nami Piknik Rodzinny w Zabrzegu

W sobotę, 10 września na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Zabrzegu przy ul. Stadionowej 30 odbył się Piknik Rodzinny.

Za nami Piknik Rodzinny w Zabrzegu - 10.09.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Na scenicznych deskach wystąpili: Zespół Regionalny Zabrzeg - amatorska grupa pasjonatów pielęgnujących tradycje i dziedzictwo kulturowe swojego regionu. Zespołem opiekuje się Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach przy dużym wsparciu mieszkańców Zabrzega zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Przyjazny Zabrzeg" oraz Rady Sołeckiej. Od 2013 roku opiekunem artystycznym grupy jest choreografka i instruktorka Dorota Siedlecka.

Zespołowi towarzyszyła kapela ludowa złożona z uczniów i nauczycieli miejscowego ogniska muzycznego. Kapelę prowadzi Kamil Krzanowski. W swoim repertuarze zaprezentowały się dwie grupy zespołu: młodsza, która zatańczyła wiązankę tańców cieszyńskich i kujawiaka oraz starsza, która przedstawiła taniec sądecki oraz wiązankę tańców beskidzkich. Solo wystąpili: Wojciech Czyż - pianino; Paweł Czyż - pianino; Marysia Pietrzyk - gitara; Mikołaj Gancarczyk - gitara; Jan Gawełek - skrzypce i Jolanta Krzanowska - akompaniament.

Za nami Piknik Rodzinny w Zabrzegu - 10.09.2022
Za nami Piknik Rodzinny w Zabrzegu - 10.09.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W kolejnym punkcie programu orkiestra dęta Burzej Brass Band, założona przez grupę muzyków z Ligoty Burzej, pod kierownictwem Łukasza Gawełka wykonała największe przeboje muzyki orkiestrowej: marsze, polki, ale też standardy muzyki poważnej oraz rozrywkowej. Swój mini recital zaprezentowała także Emilia Piesiur, wokalistka, absolwentka Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, uczennica Szkoły Muzycznej Preludium im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach, laureatka II miejsca na Powiatowym Festiwalu Ognisk Muzycznych, finalistka Festiwalu Online "Your Song". Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z akcji gaśniczej, który zaprezentowali Strażacy z OSP Zabrzeg.

Gwiazdą wieczoru był Kabaret RAK, który mimo gwałtownego załamania pogody, zgromadził publiczność, nie tylko zabrzeską, ale też przybyłą z okolicznych miejscowości. Prezentowane skecze i piosenki oklaskiwane były gorącymi brawami.

Za nami Piknik Rodzinny w Zabrzegu - 10.09.2022
Za nami Piknik Rodzinny w Zabrzegu - 10.09.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zespół Lokomotywa Band z wokalistką Renatą Podsiadło bawił uczestników pikniku do późnych godzin nocnych.

Całe wydarzenie w roli konferansjera prowadził Paweł Borkowski.

Turniej piłkarski z okazji Pikniku Rodzinnego w Zabrzegu - 10.09.2022 · fot. Facebook / LKS Sokół Zabrzeg


W ramach Pikniku Rodzinnego na stadionie im. Henryka Puzonia odbył się również Turniej Piłkarski o Puchar Sołtysa dla grup Orlik Starszy E1 (rocznik 2012) organizowany przez klub LKS Sokół Zabrzeg. w ramach Pikniku Rodzinnego. W Turnieju wzięło udział osiem zespołów z czego najlepiej zaprezentowała się ekipa z Wilkowic, a najlepszym zawodnikiem został wybrany piłkarz triumfatorów Adam Lasek.

Reprezentanci LKS Sokół Zabrzeg zajęli 4. miejsce.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl, LKS Sokół Zabrzeg

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.