Wiadomości

  • 5 września 2022
  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 9160

Uczniowie z sołectw mają problem z dojazdami do ZSTiL. Interwencja

Uczniowie z Bronowa, Ligoty oraz Zabrzega mają problem z dojazdem do czechowickiego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Interwencję w tej sprawie podjął członek Rady Powiatu Bielskiego, Artur Rzepecki.

autobus, pkm, solaris
Uczniowie z sołectw mają problem z dojazdami do ZSTiL. Interwencja · fot. Adrian Migdał


- Młodzież z okolicznych czechowickich sołectw ma problem z niedopasowaniem rozkładu jazdy czechowickiego PKM z planem lekcji w ZSTiL. Uczniowie zgłosili problem czechowickiej radnej Justynie Rzepeckiej, która jest jednocześnie nauczycielem w ZSTiL. Brak odpowiedniego połączenia autobusowego skutkuje licznymi spóźnieniami lub nieobecnościami na lekcjach - informuje w swojej interpelacji do starosty powiatu bielskiego radny Artur Rzepecki.

- Sprawę popiera również dyrektor ZSTiL, Paweł Urbańczyk. Radna interweniowała już w tej sprawie w czechowickim PKM-ie oraz u wiceburmistrza, Macieja Kołoczka. Niestety, sprawa nie została załatwiona pomyślnie z powodu niewystarczających środków finansowych gminy przeznaczonych na dodatkowe kursy autobusów lub zatrudnienie dodatkowych kierowców - dodał członek Rady Powiatu Bielskiego, który zwrócił również uwagę, że "uczniowie z powodów komunikacyjnych mają utrudniony dostęp do szkoły powiatowej ZSTiL i często tylko z tego powodu wybierają w zamian szkoły w Bielsku-Białej".

W związku z powyższym radny Rzepecki zwrócił się do starosty Andrzeja Płonki z prośbą o przeanalizowanie problemu i znalezienie rozwiązania w tej sprawie.

Do tematu będziemy wracać, gdy starosta bielski odpowie na interpelację.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.