czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2007
  • wyświetleń: 1299

ZPORRo się zmieniło w Zabrzegu

Gimnazjum w Zespole Szkół im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Sosnowcu oraz Gimnazjum nr 2. w Żywcu to laureaci konkursu towarzyszącego akcji informacyjno-edukacyjnej "ZPORRo się zmieniło". Dzisiaj w Sali Sejmu Śląskiego z rąk wicewojewody śląskiego Artura Warzochy oraz dyrektora generalnego Urzędu Łukasza Falgiera otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Reklama

"Wierzę, że w perspektywie najbliższych lat z obserwatorów zmian, jakie zachodzą w województwie śląskim dzięki funduszom europejskim, staniecie się ich realizatorami" – powiedział wicewojewoda. W akcji edukacyjnej "ZPORRo się zmieniło" wzięło udział blisko 60 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu.

"ZPORRo się zmieniło" to 15 lekcji dotyczących funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, które w maju i w czerwcu tego roku zostały przeprowadzone na miejscu realizacji projektów współfinansowanych w województwie śląskim ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. W rolę nauczycieli i przewodników po funduszach unijnych wcielili się projektodawcy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w regionie.

Wśród miejsc, jakie odwiedziła młodzież szkolna, są m.in. pocysterski zespół klasztorno-pałacowy w Rudach, dawny budynek pokopalniany w Sosnowcu, który obecnie służy studentom Politechniki Śląskiej, Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie czy odnowiona starówka w Bielsku-Białej. Przedsięwzięcie, oprócz walorów edukacyjnych, miało również zainteresować młodych ludzi tematyką funduszy europejskich pod kątem ich przyszłych wyborów zawodowych.

W oparciu o materiał zebrany podczas wyjazdów uczniowie wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną przedstawiającą zmiany, jakie następują w regionie dzięki realizacji projektów europejskich. Najlepsze prace zostały dołączone do specjalnego wydawnictwa multimedialnego.

Akcja "ZPORRo się zmieniło" była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Pomocy Technicznej Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Przedsięwzięcie realizowane przez Śląski Urząd Wojewódzki zostało przygotowane we współpracy ze Śląskim Kuratorium Oświaty oraz projektodawcami ZPORR w województwie śląskim.

Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.