czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2007
  • wyświetleń: 3239

Protest: Nie chcą do Czechowic

Związkowcy z wrocławskiego Hutmenu protestują przeciwko planom przeniesienia ich zakładu na Górny Śląsk. Dziś pracownicy będa odpowiadać na pytanie, czy będą bronić swoich miejsc pracy. Firma HUTMEN S.A. jest jednym z największych producentów wyrobów z metali nieżelaznych w Polsce.

Reklama

Wszystkie działające w Hutmenie związki zawodowe powołały już komitet protestacyjny, który będzie dziś prowadzić akcję informacyjną dla pracowników.

Związkowcy nie zgadzają się na przeniesienie części produkcji do miejscowości Czechowice-Dziedzice w obawie przed utratą miejsc pracy. Zakładowa "Solidarność" chce poprosić o pomoc prezydenta Wrocławia.

Zarząd firmy informuje natomiast, że plany dotyczące przeniesienia produkcji są jeszcze odległe w czasie. Według kierownika biura zarządu utrzymywanie takiego zakładu w centrum Wrocławia jest nieopłacalne.

onet.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.