Wiadomości

  • 19 września 2022
  • 1 października 2022
  • wyświetleń: 10582

"Pomóżmy Basi": benefis i zbiórka na rzecz Barbary Bielaczyc

Za nami:

W sobotę, 1 października w sali widowiskowej MDK odbędzie się benefis Barbary Bielaczyc. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna na rzecz artystki na specjalistyczne leczenie oraz dalszą rehabilitację po udarze, którego doznała w grudniu ubiegłego roku. Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka na ten cel.

Barbara Bielaczyc
Barbara Bielaczyc · fot. pomagam.pl


W sobotę, 1 października oprócz występu znakomitych śpiewaków, aktorów i wychowanków Barbary Bielaczyc, na koncercie zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna i zbiórka pieniędzy, z której fundusze zostaną przekazane na leczenie hematologiczne, które zapobiegnie kolejnym udarom mózgu. Bilety-cegiełki na to wydarzenie można zakupić w sekretariacie MDK w cenie 20 złotych.

Z kolei na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pod nazwą "Pomóżmy Basi". - To miał być wyjątkowy, grudniowy wieczór. Zgromadzona publiczność nie mogła doczekać się wzruszających występów młodych artystów Teatru Muzycznego Movimento. Świąteczna Gala "Raduj się Świecie" miała być kolejnym z wielu koncertów przygotowanych w tym roku przez Barbarę Bielaczyc, spod której skrzydeł wyszło już wielu wspaniałych aktorów i śpiewaków - możemy przeczytać na stronie zrzutki.

Barbara Bielaczyc
Barbara Bielaczyc · fot. pomagam.pl


- Udar, który przyszedł w najmniej oczekiwanej chwili, całkowicie odmienił życie Basi, osoby, która całe życie poświęciła rozwijaniu artystycznych pasji wśród dzieci i młodzieży. Po sześciu miesiącach rehabilitacji w szpitalu w Reptach Śląskich, rozpoczęła się jej dalsza walka o zdrowie. Podstępna choroba hematologiczna, na którą cierpi Basia (czerwienica), bez odpowiedniego, specjalistycznego leczenia, może doprowadzić do kolejnych udarów mózgu - podkreślają organizatorzy zbiórki.

Jak podkreślają, "największym marzeniem naszym oraz Basi jest powrót do jej ukochanej młodzieży. Basia od zawsze była tytanem pracy, szczególnie, jeśli chodzi o jej największą dumę - Teatr Muzyczny Movimento". - Jednak żeby móc wrócić w pełni sił do tworzenia kolejnych, wspaniałych spektakli i koncertów, Basia potrzebuje dalszej rehabilitacji na wielu frontach. Tu pojawiamy się my - wszyscy śpiewacy, muzycy i aktorzy, którzy wyszli spod jej skrzydeł. Prosimy Was o pomoc w przywróceniu Basi zdrowia, by kolejne pokolenie artystów mogło stać się chlubą Czechowic-Dziedzic, a Basia mogła kontynuować pracę, którą tak bardzo kocha - podsumowują organizatorzy.

Zbiórka dostępna jest tutaj.

Zbliża się benefis Barbary Bielaczyc. Trwa zbiórka na rzecz artystki
Zbliża się benefis Barbary Bielaczyc. Trwa zbiórka na rzecz artystki · fot. Materiały organizatora

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj