Wiadomości

  • 26 września 2022
  • wyświetleń: 4259

Były popisy motocyklistów, są progi zwalniające. Będzie bezpieczniej?

Nowe oznakowanie pionowe oraz progi zwalniające pojawiły się na nowej drodze wzdłuż torów kolejowych w Zabrzegu oraz Ligocie. Przypomnijmy, to właśnie tam miało dochodzić do popisów motocyklistów oraz kierowców samochodów.

Próg zwalniający na nowej drodze wzdłuż linii kolejowej w Ligocie - 22.09.2022
Próg zwalniający na nowej drodze wzdłuż linii kolejowej w Ligocie - 22.09.2022 · fot. mp


Progi zwalniające pojawiły się w trzech miejscach. Dodatkowo zamontowano oznakowanie pionowe mówiące m.in. o tym, że jest to droga wewnętrzna - jej administratorem jest PKP PLK. Warto dodać, że przy wspomnianej drodze nadal pracuje wykonawca przebudowy czechowickiego węzła kolejowego - jest to wciąż plac budowy.

Próg zwalniający na nowej drodze wzdłuż linii kolejowej w Ligocie - 22.09.2022
Próg zwalniający na nowej drodze wzdłuż linii kolejowej w Ligocie - 22.09.2022 · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, temat bezpieczeństwa na nowej drodze wzdłuż torów kolejowych w Zabrzegu i Ligocie został poruszony na sierpniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej. Mówił o tym między innymi radny Krzysztof Jarczok - według jego relacji odbywały się tam pseudorajdy motocykli oraz samochodów.

Jak przekazał portalowi czecho.pl radny Jarczok, zamontowanie progów zwalniających to odpowiedź wykonawcy przebudowy czechowickiego węzła kolejowego na apele o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj