Wiadomości

  • 23 września 2022
  • 26 września 2022
  • wyświetleń: 12808

Znamy koncepcję parku "Lasek" po remoncie. Ruszyły konsultacje

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach przystępuje do opracowana programu funkcjonalno-użytkowego dla przebudowy Parku Miejskiego "Lasek". Magistrat zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Znamy koncepcję zagospodarowania terenu.

Park Miejski "Lasek" - 23.09.2022 · fot. UM Czechowie-Dziedzice


- Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych na przebudowę parku z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Za kwotę 5 mln złotych oraz 110 tysięcy złotych, stanowiących wkład własny gminy, przeprowadzona zostanie oczekiwana i postulowana przez mieszkańców rewitalizacja Parku Miejskiego zlokalizowanego w centralnej części miasta - przypomina czechowicki Urząd Miejski.

Inwestycja przewiduje uatrakcyjnienie około 3,5 ha terenu, przebudowę alejek i placów, a także budowę nowych elementów służących wypoczynkowi i rekreacji, w tym - placów zabaw, siłowni zewnętrznych i tężni. Wyremontowany i uzupełniony o dodatkowe podesty zostanie istniejący skate park. W parku pojawią się podnoszące bezpieczeństwo: nowe oświetlenie oraz system monitoringu.

Koncepcja zagospodarowania terenu w Parku Miejskim "Lasek"
Koncepcja zagospodarowania terenu w Parku Miejskim "Lasek" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Na tym etapie, ze względu na wysokie koszty, zrezygnowano z planu budowy zadaszonego amfiteatru. Modernizację przejdzie natomiast scena. Park w centrum miasta dalej będzie Laskiem, którego atrybutem i najcenniejszym skarbem jest piękny, zielony starodrzew. I właśnie zadbanie o okazałe, stare drzewa, od dziesięcioleci rosnące w czechowickim Lasku, będzie jednym z priorytetów inwestycji, której zakończenie planowane jest w 2024 roku - dodaje magistrat.

- W celu ochrony drzewostanu zrezygnowano z pierwotnej koncepcji budowy miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Barlickiego. Ponadto wyznaczone w parku nowe ścieżki częściowo zostaną wykonane z wykorzystaniem nawierzchni mineralnej, co ma uchronić korzenie drzew przed degradacją - wyjaśnia Urząd Miejski.

Park Miejski "Lasek" - 23.09.2022
Park Miejski "Lasek" - 23.09.2022 · fot. UM Czechowie-Dziedzice


W związku z przystąpieniem do opracowania projektu funkcjonalno-użytkowego, na bazie którego zostanie opracowana dokumentacja projektowa, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza wszystkich mieszkańców do zgłaszania swoich uwag i pomysłów za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: inwestycje@um.czechowice-dziedzice.pl.

Konsultacje rozpoczynają się 23 września, a zakończą - 30 września. Koncepcję zagospodarowania terenu w lepszej rozdzielczości (plik pdf) można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.