Wiadomości

 • 24 września 2022
 • 27 września 2022
 • wyświetleń: 2134

[WIDEO] 60. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Technik Grzewczych

Jesienna edycja Targów Budownictwa w Bielsku-Białej w tym roku była wyjątkowa, ponieważ byłą to już 60. - jubileuszowa edycja powiązana z 30-leciem działalności Biura Promocji i Wystaw Astra w organizacji targów. Zobaczcie naszą relację z pierwszego dnia wydarzenia!Były to największe targi branżowe w Polsce południowej oraz na pograniczu polsko - czesko - słowackim. W targach brało udział ponad 200 wystawców, co udowadnia, że wydarzenie odgrywa ważną rolę w promocji ofert firm oraz jest niepowtarzalną okazją do zaprezentowania nowych materiałów, produktów czy rozwiązań technologicznych.

Równolegle odbywały się 24. Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2022, które w obecnej sytuacji energetycznej kraju i Europy prezentują wiele przydatnych nowości, rozwiązań i propozycji w zakresie ograniczania zużycia energii i obniżania kosztów eksploatacji budynków. Oszczędzanie energii, pozyskiwanie jej ze źródeł odnawialnych, stosowanie energooszczędnych, ekologicznych materiałów i technologii budowlanych przyjaznych dla środowiska, w którym żyjemy - to światowy trend, którego nie da się już odwrócić ani cofnąć, dlatego warto odwiedzić Halę pod Dębowcem i skorzystać z dostępnej na targach oferty w tym zakresie oraz uzyskać unikalną wiedzę od obecnych na stoiskach profesjonalistów.

Targi


Po raz pierwszy na targach zorganizowano Wystawę Domów Prefabrykowanych i Modułowych. Jest to specjalna ekspozycja z prezentacją dostępnych na rynku nowoczesnych technik szybkiego budowania domów. Dzięki temu przybliżone zostaną zwiedzającym możliwości sprawnej realizacji inwestycji w najnowszych, energooszczędnych technologiach.

W trakcie targów w dniach 24 i 25 września odbywała się śląska edycja Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje z zakresu m.in. procedur związanych z budową, przebudową i remontem domu, wyborem kierownika budowy, a także odpowiednim doborem materiałów i technologii.

Na stoisku Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych przez trzy dni przeprowadzane były pokazy i prezentacje, jak sobie poradzić z wieloma problemami przy samodzielnych pracach wykończeniowych.

Podczas Seminarium Dom Ciepły i Przyjazny, które odbyło się 24 września, uczestnicy znaleźli bogatą wiedzę, najnowsze przepisy prawne, efektywne rozwiązania techniczne.

W Strefie Porad Technicznych i Dotacyjnych specjaliści i eksperci pomagali budującym rozwiązać niejeden problem, w tym jak uzyskać dofinansowanie dla swojej inwestycji.

Targi to doskonała okazja do poznania i porównania wielu ofert oraz cen, zasięgnięcia opinii i porad ekspertów, pogłębienia wiedzy na temat aktualnych, najnowocześniejszych rozwiązań budowlanych i grzewczych.

Dla zwiedzających Organizator targów z okazji Jubileuszu targów oraz 30-lecia działalności firmy przygotował Pakiet Powitalny wręczany przy wejściu na targi w punktach kasowych.

Co na targach - w pigułce: • Wystawa Domów Prefabrykowanych i Gotowych.
 • Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa (sobota, niedziela) - punkt konsultacyjny i eksperckich porad.
 • Strefa Porad Technicznych i Dotacyjnych - stanowiska niezależnych doradców z bezpłatnymi poradami.
 • Seminarium - Dom Ciepły i Przyjazny z udziałem praktyków i ekspertów - dla budujących lub planujących budowę.
 • Strefa prezentacji i pokazów Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych


Przydatne informacje
Data wydarzenia: 23 - 25 września 2022 roku.
Miejsce targów - Bielsko-Biała, Hala pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.

Targi są udostępnione dla zwiedzających:
- 23 i 24 września w godzinach: 10.00 - 18.00;
- 25 września w godzinach: 10.00 - 16.00
Wstęp na targi jest w cenie 10 zł. Istnieje możliwość pobrania bezpłatnego E-biletu (jest dostępny na stronie targów: http://www.targibielskie.pl).
Organizator zapewnia bezpłatne parkingi obok Hali Wystawowej.
Na targach jest czynne Przedszkole targowe - „Klub Małego Budowlańca”, gdzie można na czas zwiedzania pozostawić maluchy pod fachową opieką.
Do dyspozycji gości uruchomiona jest restauracja targowa.

Targi zostały objęte Honorowymi Patronatami przez:
 • Ministerstwo Rozwoju i Technologii
 • Wojewodę Śląskiego - Jarosława Wieczorka
 • Marszałka Województwa Śląskiego - Jakuba Chełstowskiego
 • Posła do PE, Premiera Jerzego Buzka
 • Prezydenta Miasta Bielska-Białej - Jarosława Klimaszewskiego


Organizatorem wydarzenia jest Astra Biuro Promocji i Wystaw.

Więcej informacji o targach na stronie internetowej imprezy: targibielskie.pl

Astra Targi

ups, Marta Synowiec, Piotr Kołodziej / czecho.pl

Reklama