Wiadomości

  • 30 września 2022
  • 2 października 2022
  • wyświetleń: 4573

Bez ograniczeń na mostach w ciągu DK-1 w Goczałkowicach

Kończy się roczny remont mostów na obu jezdniach drogi krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Przed godziną 15.00 w piątek kierowcy przejechali już bez ograniczeń wyremontowanymi mostami - poinformowała 30 września po południu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont mostów nad Wisłą w Goczałkowicach w ciągu DK-1 - 30.09.2022 · fot. GDDKiA


Inwestycję, za ok. 5,9 mln zł, wykonała firma MOST z Sopotu. W ramach zadania wykonano kompleksowy remont elementów konstrukcyjnych - dźwigarów głównych, filarów i przyczółków. Wymieniono łożyska, urządzenia dylatacyjne i odwadniające. Ułożono nową nawierzchnię jezdni i chodników. Zamontowano bariery ochronne i barieroporęcze. Wykonano również zabezpieczenie prześwitu pomiędzy obiektami. Całość robót zakończy przywrócenie docelowej organizacji ruchu.

Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa, będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

ar / czecho.pl

źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.