Wiadomości

  • 2 października 2022
  • wyświetleń: 4043

[Historyczne ciekawostki] Wyścig kartów ulicami miasta w 1967 roku

Gmina Czechowice-Dziedzice w mediach społecznościowych opublikowała unikalne wideo z wyścigu kartingowego ulicami naszego miasta, który odbył się w 1967 roku. Wydarzenie nagrał i zmontował Kazimierz Ryglowski, a samorządowi udało się dotrzeć do filmu dzięki uprzejmości Antoniego Kubisa.

Loading...


O historii czechowickich kartingów możecie przeczytać w artykule historyka Jacka Cwetlera, kustosza Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach, w artykule "Kartingowcy z Czechowic-Dziedzic". Warto dodać, że fragmenty powyższego nagrania zostały wykorzystane w jednym z odcinków cyklu "Echa historii Czechowic-Dziedzic", który jest przygotowywany przez czechowicki Urząd Miejski - materiał można zobaczyć tutaj.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj