Wiadomości

  • 4 października 2022
  • wyświetleń: 2610

Będzie remont alejek na starym cmentarzu miejskim?

Podczas wrześniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej poruszono temat remontu alejek na starym cmentarzu miejskim. Nekropolia znajduje się przy ulicy Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach.

cmentarz, komunalny, Kopernika, nekropolia, groby, grób
Cmentarz miejski w Czechowicach-Dziedzicach - zdj. archiwalne · fot. wpk / czecho.pl


O poprawieniu lub wymianie nawierzchni alejek na starym cmentarzu miejskim dopytywała radna Magdalena Kubik. Jak zauważyła, w ostatnim czasie została wymieniona brama i część nawierzchni.

- Natomiast alejki są tam w kiepskim stanie, biorąc pod uwagę, że były tam wcześniej - jakiś czas temu - prowadzone prace ziemne. Zostało to tylko przykryte docelowo. I one nie są w najlepszym stanie i też nie są do końca bezpieczne. I w związku z tym chciałam zapytać, czy planujemy jakieś zadania z tym związane? - mówiła radna Kubik.

- Wiemy, że jest taka konieczność, natomiast na razie póki co szukamy środków, aby ten temat zrealizować - przekazał w odpowiedzi na zapytanie radnej zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Maciej Kołoczek.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.